YUMOŞ AŞKI BİR BAŞKA!

1

Melina ve yeni takıntısı: YUMOŞ :=)

FullSizeRender

Bugün fazlasıyla duygusalım. Yeniden geçmiş fotoğraflara dalıp çocukluğumu özlediğimi fark ettim. Yumoş bir reklam filmi yayınlamaya başladı, kardeşimle eski evimizde oyuncaklarımızdan birini nasıl paylaşamadığımızı/paylaştığımızı hatırladım.

Çok hareketli bir çocuktu Emre. Erkek çocuğu olmasından kaynaklanan atamadığı bir enerjisi vardı. Oyuncaklarıma zarar vermesinden korktuğumdan dolayı hep ayrıydı oyuncak sepetimiz. Hani eski çamaşır sepetleri var ya, oynadıktan sonra kendi oyuncaklarımızı ayırarak iki ayrı sepete koyardık. Bir oyuncak vardı ki, bana alınmış olmasına rağmen asla paylaşamadık. Karnında uçaklar uçan bir robot. Emre, içerisindeki uçakların gerçek olduğunu zanneder, her fırsatta onu ele geçirmeye çalışır, içini açıp bakmak istediğini söylerdi. Uzun süre robotumu korumayı başardım. Birlikte oynayıp hayretle ekranına bakardık.

Şimdi Yumoş filminde gördüğüm bu hikaye, iki kız kardeşin Yumoş ayıcığını nasıl aynı derecede sevdiğini ve onu yıllarca paylaştığını görmek beni o günlere götürdü. Gerçek bir hikayeden alıntıymış hem de.  Ne güzel. Hem çocukluğumu özlediğimi farkettim, hem de bu düşünce beni ‘Acaba kardeş düşünmeli miyim?’ duygusuna itti..

Melina’nın markette Yumoş’u görüp istemesi bu reklam filmiyle eşzamanlı oldu. Evimize girdiğinden beri bu ayıcık, çok para verip aldığımız onlarca peluştan değerli oldu. Anlayamadığım, çocukları kendine çeken bir tılsım mı var bu ayıcıkta? Ya da fazlasıyla yumuşak ve görüntüsü sevimli diye mi?

Geçen gün toplantıya giderken yanına almak istedi. Sıkılmasın diye tüm gün Yumoş ona arkadaşlık edecekmiş.. Öyle söyledi. İnanır mısınız, tam tamına 2 saat hiç yaramazlık yapmadan onunla muhabbet etti. 2 kere anne dedi yalnızca ve buna toplantıdaki 9 kişi şahit oldu. Maşallah.

IMG_0848

Bu sabah uyandığımda, ananesiyle Yumoş’u kahvaltı masasına oturtmuş yediriyordu. Canım kızım. Senin de bu reklam filmindeki gibi kocaman olduğunu, sağlıkla ve mutlulukla büyüdüğünü göreceğiz inşallah. Nasıl hayallere daldım gittim… Bambaşka duygulardayım bugün.

Reklam filmini merak ederseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

 

Sevgiler;

Melina’s Mom

1 YORUM

  1. yazılarınızı okumak çok tatlı da keşke şu hastane bilgisayarından videolarıda izleyebilseydim hepsi youtobu bunları evden izleyebilirim inşallah daha siftah yapamadım ama oda yakındır herhalde yazıları bu kadar zevkle okuduğum bir otobiyografi daha yok sevildikçe seven sevimlilileşen bu sevimli şirineler insanı nasıl da rahatlatlatıyor sizinde içinizde kelebekler uçuşuyormu bu reklam nasıl bir reklam ise güzel bir düşünce oluşturmuş kesinlikle ama kesinlikle melina kardeş ister tabiki belkide kardeşler ancak ler kısmı olmasada kardeş bir tanede olsa ister tabiki her çocuk ister bence istisnalar hariç çok büyüyünce istemeyebilir paylaşamaz veya kıskanır aklı ermeden bir tane daha ah ne güzel olurdu melina ve kardeşi zaten tek çocuk olayını ben çocuklara yapılan bir haksızlık olarak görüyorum eğer sağlık imkan lar yönünden bir sıkıntı engeller teşkil etmiyorsa kardeş olmalı bu konuda melinanın ve merve hanımın destekçisiyim umarım bu hayalde gerçek olur bu çok güzel bir düşünce olmuş çok beğendim hadi bakalım hayırlısı artık kısmet olursa o haberlerinizi yazılarınızıda okuruz bir gün inşallah iyi günler merve hanım ve okuyucuları…