YAZ TATİLİNDE HUZUR ARAYANLARA – MARİS BUTİK OTEL

0

ÇOCUKLA YAZ TATİLİ

Tatilimizi ne yapalım, nasıl yapalım derken bu sene birçok alternatifi değerlendirmeye aldık. İlk önceleri, büyük ve çocuklar için aktiviteleri olan bir otel tercih etmeyi planlıyordum. Benden birkaç yaş büyük, dünyalar güzeli 2 çocuk annesi, gezmeyi, eğlenmeyi ve farklı mekanları çok seven kuzenime danışmak için konuyu açtığımda, bana deneyimlerinden yola çıkarak bir öneride bulundu. Daha önce ismi farklı olan, şimdi Maris Butik Otel olarak yenilenen, Kumlubük’te bulunan bu muhteşem oteli önerdiğinde, neden bu konuda bu kadar ısrar ettiğine anlam verememiştim. Meğerse gerçekten saklı bir cennetmiş bahsettiği…

FOTORA~2

Maris Butik Oteli tercih etmemin sebebi, deniz kıyısında Melina oyun oynarken, ben de güneşlenip onu olduğum yerden gözlemleyebilecektim. Gerçekten de öyle oldu. Melina, günün belirli saatlerini kumlarla ve taşlarla oynayarak geçirirken, ben de şezlongda türk kahvemi yudumluyor, onu izliyordum. Olabildiğince sakin, doğa içinde, huzur bulacağınız, oksijenden başınızın döneceği bu ortamda, çocuğunuzun nasıl büyüdüğüne, neredeyse gözlerinizle şahit oluyorsunuz. Denizi inanılmaz temiz ve ısısı çocuklar için o kadar ideal ki, saatlerce içinde kalabiliyorsunuz.

Marmaris’ten 1 saat uzaklıkta olmasına rağmen, otele 15 dakika uzaklıkta olan Turunç bölgesinde, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için, eczane ve Süper Market, bulabiliyorsunuz. Biz yanımıza Melina’nın biberonu ve sütünden başka hiçbir şey almadan gitmiş olmamıza rağmen bu konularda hiç sıkıntı çekmedik. Otel sahibi, Dursun Bey o kadar sıcak kanlı, o kadar içten bir insan ki, her türlü ihtiyacımızı 15 dakika uzaklıktaki marketten bizim için aldırıyordu. (Bez vb)

Çocuklar için ideal, zengin bir kahvaltısı olan bu otelde, öğlen ve akşam yemeklerinde, köfte, makarna, pilav, balık gibi yemekleri rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Kimi günler önceden söyleyerek, özel sebze çorbası bile hazırlatabilirsiniz. Yani rahatlıkla çocuğunuzla gidebileceğiniz bu otelde, beslenme konusunda hiçbir sıkıntı çekmiyorsunuz.

Çalışanların güler yüzlülüğü, yardımseverliği ve mükemmelliği de ayrı bir konu… Melina ile bıkmadan saatlerce oynayan servisten sorumlu arkadaşların, bunu ne kadar içten bir şekilde ve isteyerek yaptıklarını yürekten hissettim inanın. Onların pozitif enerjisi adeta tüm tatilimize yansıdı, ve oradan ayrılmak istemedik.

Maris Butik Otel’in, her misafirine kendisini özel hissettiren yaklaşımını günün her anında hissediyorsunuz. Orada olmayan şeylerin çokluğu da dikkatinizi çekiyor elbet. Gösterişli, lüks bir ortam, zengin açık büfe yemekler, sabahlara kadar süren çılgın eğlenceler, kalabalık bir tatil ortamı yok. Aradığınız sadece temiz deniz ve kumsal, sessizlik ve sakinlik, doğa ve doğal olan ise, bu otelde aradığınız her şey var demektir. Ne eksik, ne fazla…

FOTORA~1

Biz bundan sonra her sene, en azından bir kere bu otele uğrayacağız. Sizleri de bekleriz.

FOTORA~1

Sevgiler;

Melina’s Mom