UNİ’DEN BEBEKLERİN DÜNYASINA DAVET

0

UNİ’DEN BEBEKLERİN DÜNYASINA DAVET

Geçtiğimiz Çarşamba, Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri’nin ‘Uni ile Bebeklerin Dünyasına Davetlisiniz’ etkinliğindeydim. Eczacıbaşı’nın, Ataman Kozmetik firmasından satın aldığı markanın yenilenen yüzünü, yenilenen içeriklerini, ve yeni ürün gamını tanıdık. En çok ilgimi çeken, Ataman Bey’in, yeni doğan ıslak mendilini nasıl çıkarmaya karar verdiğinin hikayesiydi. Gerçekten kendi torununa dahi kullanabileceği bu ürünü çıkarmaya karar verişini, nasıl bir olayın onu bu buluşa yönlendirdiğini dinlerken çok duygulandım.

Ataman Bey’in kızı, bebeğini ilk ay kontrolü için doktora götürdüğünde, doktoru kesinlikle ıslak mendil kullanmamasını, su ve pamuk dışında, bebeğinin alt temizliğini başka hiçbir şey ile gerçekleştirmemesini önermiş. Kızı, en sağlıklısının bu yöntem olduğunu savunan doktorunun önerisini dikkate alarak çıkmış hastaneden. Bu durumu babasına ilettiğinde, Ataman Bey yıllardır ıslak mendil üreten bir firmanın sahibi olarak, buna çok şaşırmış. Böylece, torununa da güvenle kullanabileceği, su ve pamuktan oluşan, Uni Baby Yeni Doğan Islak Mendil’ini üretmeye başlamış.

Bildiğimiz gibi, daha sonra Eczacıbaşı bu markayı devraldı ve ürün gamını genişletti. Diğer ürünlerde de en iyi kalitede ham maddeleri kullanarak, bebeklerimizin sağlığına gösterdiği önemi vurgulamış oldu. İşte bu toplantıda, Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri Pazarlama Müdürü Nükhet Mertan’ın konuşması ile ürünleri ve içeriklerini çok daha yakından tanıdık.

Uni Yeni Doğan Şampuanı’nın, köpürmeyi sağlayan zararlı hammaddeleri içermediğini, anneleri tatmin etmek amaçlı geliştirilmiş pompa sistemi sayesinde, şampuanın ambalajından direk köpürmüş bir şekilde çıktığını öğrendiğimde, ıslak mendiline olan güvenim nasılsa, bu ürüne karşı da aynı güveni hissettim. Bugün Melina’yı bu şampuanla yıkarken, gerçekten parfüm içermediğini fark ettim.

Bunların dışında, katıldığımız bu bilgilendirici etkinlikte, Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri Danışman Doktoru Murat Palabıyık bizi, doğumdan itibaren bebek bakımı konusunda da bilgilendirdi.

İstinye Urza Restoran’da hep birlikte keyifli bir sohbet eşliğinde gerçekleştirilmiş olan bu toplantı, benim için çok faydalı oldu. Sizlere de aktarmak istedim…

İşte bunlar da, bu keyifli davetten bir kaç fotoğraf…

 

Uni-Baby(5)X Uni-Baby(2)X Uni-Baby(7)X Uni-Baby(8)X Uni-Baby(3)X

 

Sevgilerime,

 

Melina’s Mom