Türkiye’de ulaşılabilen en tarz çocuk kıyafetleri – markaları.

Doğduğundan beri Melina’nın en çok giyimiyle alakalı sorular alıyorum. Çoğu kişi özgün tarzını inanılmaz beğeniyor, ‘ bu tarz çocuk kıyafetleri nereden bulabiliriz? ‘diye soruyordu. Sonunda dayanamayıp kendi tasarımlarımla, kendi markamı çıkarmış olsamda hala giydirmekten keyif aldığım başka markalarda var elbette. Yemedim yedirdim, giymedim giydirdim misali, doğduğu günden beri ne zaman alışverişe çıksam hep kendimi ona alışveriş yaparken buluyorum ve bu hala hiç değişmedi. 🙂 Size de öyle oluyor mu? Bu bir dram bence!

Neyse, gelelim asıl konuya; sıralamamı beğeni oranım doğrultusunda yapmadığımı, tamamen gelişigüzel yazdığımı bildirmek isterim.
  1. Mamalattebonnet, tamamen Türk üretimi olan, çocuklara giydirilebilecek en tarz markalardan biri. Melina’ya neredeyse ikinci yaş gününden itibaren her sene aldığım, kişiye özel dikişi, nakışıyla her üründe muhteşem fark yaratan, kalitesi asla tartışılmaz bir marka. Sipariş vereceğiniz tüm kıyafetler ‘sandığa koyup’ saklamalık türden. İnstagram’da @mamalattebonnet hesabından takip edebilir, www.mamalattebon.net web sitesinden daha önce yapmış olduğu işleri inceleyebilirsiniz.

2. Türkiye’de beğendiğim ve tarzına aşık olduğum markalardan bir diğeri de BOH The Label. Bence daha çok çocuk bu tarz giyinmeli. Doğala yakın, naturel tonlarda ve inanılmaz rahat. Seda Erdim’in küçük kızı Ses’in üzerinde görüp keşfettiğim, bugün yeniden doğrusam ‘çocuğumu baştan aşağı giydirirdim’ dediğim bir marka olmuş. Türkiye’den bu zevkte, kalitede ve tarzda ürünler çıkması beni gururlandırıyor. Ürünlere www.bohthelabel.com internet sitesinden, yada sevgili Buse Terim’in Mall Of İstanbul’daki mağazası Mall Design District’den rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

3. Yine Türkiye’de, fakat bu sefer bebekler için üretilen bence en tarz, kaliteli, kimlikli markalardan biri Baboo, bir diğeri de benzer tarzda olan Mariposa! Baboo ve Mariposa ürünlerinin her bir zerresiyle aşk yaşıyorum. Bence organik örgü işini muazzam bir noktaya taşıdılar.  Yalnız yurdum insanının değil, özellikle yabancıların daha çok ilgi gösterdiği bu ürünler, ülkemizi tanıtmada inanılmaz güçlü bir rol oynuyor. %100 organik ve el işçiliği olan bu bebek ürünlerini iki markada ev hanımlarına ördürüyor, böylece ev ekonomilerine katkıda bulunmalarına vesile oluyor. Baboo markasına www.baboo.com.tr web sitesinden, Mariposa markasının ürünlerineyse Etiler’deki mağazasından ulaşabilirsiniz.

 

4. Sondan bir önce bahsedeceğim marka (Tanrım ne kadar tatlı bir insanım kendi markamı en sonra bırakıyorum) Monokido markası olacak. Neredeyse 4 yıldır Melina’nın üzerinden çıkarmadığı, hatta onu bir dünya markası olarak gördüğü, efsane tarzıyla adından her yerde söz ettiren bir marka. Yumuşacık kumaşlarıyla çocukların hareket kabiliyetlerini kısıtlamayan, onların özgürlüğüne önem veren, unisex çocuk giyim markası Monokido bence Türkiye’yi ihracattada temsil eden en cool markalardan biri! Ürünlerine www.monokido.com internet sitesinden ve @monokido instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

@miodesginofficial

Vee geldik sona. Yazının bu kısmını keşke başka birine yazdırsaydım, insan ne kendini ne de kendi yaptığı bir şeyi övmez, övmemeli gibi geliyor bana. Öyleyse ben olduğu gibi kendi kurduğum Mio markasının tarzını, ürünlerini direk beğeninize sunayım. İlgilenir ziyaret ederseniz, hele birde beğenir alışveriş ederseniz mutluluktan uçarım 🙂 Ne diyeyim?

Tamamen Melina’nın küçüklüğünden beri giydirmeyi sevdiğim tarzı yansıtan, eğlenceli, ama tarz; klasikten uzak, sıcak bir marka yaratmaya çalıştık. Bol, rahat, şık pantolonları, uzun eğlenceli etekleri, doğal renkleriyle ön planda olan bir marka oldu. Kumaşları her koleksiyonda özenle seçiliyor. Genelde %100 pamuk olmasına özen gösteriyoruz. Çocuğa batmayan, rahatsız etmeyen ürünlerden oluşuyor. Bu konunun önemini dikişe, batmaya, külotlu çoraba hassasiyeti olan çocuk anneleri anlar. (Misal Melina!)

İnstagram hesabımız @miodesignofficial , web sitesinden mio.melinasmom.com adresinden direk alışveriş yapabiliyorsunuz. İyzico güvencesi altında bir site olduğu için, kredi kartı bilgileriniz asla bize bile ulaşmıyor. Taksit avantajı var. Eft/havale seçeneği var. Aynı zamanda ürünleri görerek seçebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, Akkavak Sokak, Hacı Ömer Apt. 18/1 Nişantaşı adresinde bir mağazamız var.

Umarım bu yazımı faydalı bulmuşsunuzdur canım anneler. Buradaki Türk markalarından alışveriş yapıp, Türk ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Ne varsa bizde var:) Türklerde yani. En iyisini inanın biz yapıyoruz, yapabiliyoruz ülke olarak. Birbirimize, kendi insanımıza destek olalım.

Kocaman öpüyorum herkesi.

Sevgiler;

Melina’s Mom