Yeni Hamileler Çok Şanslı…

 

Bugün mevsim geçişinden dolayı Melina’ya vitaminlerini almaya gittiğimde eczanede hamilelere özel bu ürünle karşılaştım. Melina bunun çocuklar için olanını (Efa Pop) kullandığından dikkatimi çekti ve eczacıya sorduğumda, ‘Efa Mom’ ürününde hamilelikte alınan vitaminlerin tek kapsülde toplandığını öğrendim.

‘Bizim zamanımızda’ diye başlayan cümleleri artık sık kuruyorsam yaşımı gerçekten almışım demektir. Üzgünüm ama olan bu… Sanırım her şey gibi bebek bakımı veya hamilelikle ilgili yenilikler hakkında bilgi edindikçe bunu daha net anlıyorum. Örneğin bizim zamanımızda göbek bağı düşmeden yıkanmazdı, bebek ağladıkça emzirilirdi, gazı çıksın diye gözetimimiz dahilinde yüzükoyun yatırılırdı.. Her şey o kadar hızlı değişiyor ki, bugün hamile kalsam bebek bakımında, beslenmede, uyku eğitiminde yeni yaklaşımları yine yakından takip etmek zorunda kalırım. Yani bir çocuğunuz var diye her şeyi biliyor sayılmıyorsunuz hızlı değişen dünyada:)

NELER NELER DEĞİŞTİ…

Hamilelikle ilgili gelişmeler de öyle! Mesela bizim zamanımızda bebeğin sağlıklı olup olmadığını anlamak için amniyosentez bile yapılmak durumunda kalınırdı. Bebeğin durumu bu bakımdan tehlikeye girebiliyordu kimi zaman. Şimdi yeni tekniklerle, artık anneden alınan kanla bu testleri yapmak mümkün oluyormuş. Duyunca çok sevinmekle birlikte inanılmaz şaşırdım.

Hamilelikte aldığımız 6-7 vitamin kapsülü, bugünlerde yerini tek kapsüle bırakmışken, her şeyin ne kadar pratikleştiğini, kompaklaştığını anlıyorum. Bizler hamileyken, magnezyumu ayrı, folik asiti ayrı, balık hapını ayrı içerken, şimdiki hamileler bir tek kapsulle ihtiyaçları olan vitaminleri de alabiliyormuş.. Bakınız Efa Mom!

–      EFA Mom içerisinde 4.jenerasyon aktif folik asit bulunuyor.

–      Klinik çalışmalara bakıldığında, ülkemizde yaygın olan standart formdaki folik asitler vücudumuzda yeteri kadar kullanılamıyor.

–      Bu da folik asit takviyesi alınsa da maalesef yeterli seviyelere ulaşamamasına neden oluyor. Ve folik asit eksikliğine bağlı problemler gözlenebiliyor.

–      EFA Mom içindeki aktif form folik asit ile bu riski ortadan kaldırıyor.

–      Bir de içerisinde Türkiye’de ilk olan Kolin maddesi bulunuyor.

–      Kolini aslında yiyeceklerden karşılamamız gerekiyor fakat maalesef gıdalardan yeterince alamıyoruz.

–      Kolin özellikle bebeğin zeka gelişiminde çok etkili bir yere sahip.

–      Ve diğer EFA ürünlerinde olduğu gibi EFA Mom da her seride saflık,temizlik ve güvenilirliğini kanıtlayan IFOS kalite onayına sahip.

Efa Mom’ı da Melina’ya verdiğim Efa Pop sayesinde keşfettim. Biliyorsunuz ki o artık balık yemiyor 🙁 çok sevdiği bir yemekten zorla yedirerek nefret ettirdik sanırım. Biraz rica minnet yiyor artık.

Efa Pop’la zeka gelişimi için gerekli olan Omega 3 ü sağlıyor olması beni bir anne olarak rahatlatıyor. Çünkü bu yaşlar en önemli yaşlar.

Biz çocukken korkunç tadı olan balık haplarını içmek zorunda kaldık… Şimdiki  çocuklar keyifli bir şekerleme yiyormuş gibi o hapları yutup bağışıklıklarını güçlendiriyorken, hamilelerin de işinin kolaylaşması normal 🙂

Mesela ben çok ‘midem havada’ bir hamilelik geçirdim. Günde 10 kapsul yutmanın bir hamile için ne denli büyük bir zorluk olduğunu ifade etmem imkansız sanırım bunu bir tek bu yazıyı okuyor olan hamileler anlayacak.

İşte o yüzden şanslısınız yeni hamileler :)) Tek kapsülle işiniz rahatlıyor. Benden bilgi vermesi, sizden doktorunuza danışması 🙂

Not: Doktorunuza danışmadan asla ilaç kullanmayınız.