YAZ GELİYOR! 

Plaj Ürünleri arayışı başladı mı?

Uzun kışın ardından, kısa süren ve çabucak biten yazın gelişi bayram havası esintisi gibidir. Küçücük bir çocukken de böyle hissederdim hep…  Annemle babama çocukluğumla ilgili en çok yazlarımın Heybeli Ada’da geçmesine vesile oldukları için teşekkür ettim.

Her yaz gidilen aynı ortam, özgürce açık havada oyanayarak büyüyebilmek, küçücük yaşta yüzme öğrenebilmiş olmak gerçekten kıymetli.

Kızımın 3 yaşına girmesiyle birlikte farkındalığında, sosyal ilişkilerinde olan artış ve bundan aldığı keyfi hal ve tavırlarından artık hissedebiliyor olmam, bu sene benim de artık bir yazlık arayışı içine girmemin sebebi oldu.

Tabi biz nerede ev tutsak, nasıl yapsak diye konuşmalar yaparken ben her geçen gün daha da heyecanlanmaya, yavaş yavaş yaz boyunca plajda ve havuz kenarında ihtiyacımız olacak plaj ürünleri arayışına başladım.

Ben çocukken güneşten korunmak için tek yapmamız gereken koruyucu krem sürmek ve 12.00-14.00 arası güneşe çıkmamaktı. Maalesef ki artık yapılması gerekenler bundan çok fazla.

plaj ürünleri

ÇOCUKLARI HAVUZ BAŞINDA, PLAJDA VE GÜNEŞTE KORUMANIN YOLLARI

Plaj ürünleri …

Artık güneş ışınları o kadar zararlı ki, yalnızca koruyucu krem sürmeniz yeterli olmuyor. Deniz ve havuz kenarı için mutlaka uzun kollu, UVA filtreli bir mayo edinmeniz gerekiyor. Uzun kollu, t-shirt şeklinde olan mayoları, tüm bebek mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Yaz tam olarak gelmeden 1 adet temin etmenizi öneririm çünkü sezon başladıktan sonra bulmak biraz zorlaşıyor.

Artık güneş ışınları daha güçlü olduğu için, normal şapkaların yerine, UVA Filtreli ve enseyi kapatan şapkalar tercih ediliyor.

Deniz Şapkası
Deniz Şapkası

Kaliteli ve kırılmaz camlı bir güneş gözlüğü ileriki yaşlarda göz problemlerinin oluşmasına engel olmak, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden miniklerimizin gözlerini korumak için olmazsa olmazlardan… ve tabiki bir de mutlaka organik koruyucu krem almalısınız.

Havuz basında ayağın kaymasını önleyen patiklerse gerçekten hayat kurtarıyor, mutlaka almalısınız. Biz geçen yaz bu ürünle çok rahat ettik. Havuz basında ayağın kaymasını, plajda da ayağının yanmasını engelliyor. Eskiden de olsaymış keşke dedirten ürünlerden kesinlikle.

Sudan çıktığında hızlıca üzerine geçirmek için şapkalı, boyun kısmı açık, üstten giydirilen havlu almanızı öneririm. Düz havlulardan daha korunaklı oluyor çünkü göğüs kısmı çocuk hareket etse de açılmıyor.

Plaj Havlusu
Plaj Havlusu

İşte bunlar bizim yaz favorilerimiz. Hepsi çocuk mağazalarında kolayca ulaşılabilecek ürünler. Umarız bu ürünlerle sizler de rahat edersiniz.

Sevgiler;

Melina’s Mom