SÜPÜRGEMİZE KAVUŞTUK – PHILIPS MARATHON

0

Titiz Öztürk’lerden tatlı bir temizlik tavsiyesi!

Biz kadınların bazı alışkanlıklardan vazgeçmesi çok zordur. Kuaförümüz, hep gittiğimiz market, hep aldığımız şampuan ve evlenirken aldığımız eşyalar… Özellikle de annelerimizle seçtiğimiz, modasının asla geçmeyeceğine inandığımız çeyizlerimiz bu listedeki ilk sırayı alabilir! Bir gün gelipte bizi yarı yolda bırakacaklarına asla inanmayız! O yemek takımının yıllarca ‘en beğenilen’ olacağını, elektronik eşyaların da tıkır tıkır çalışacağını düşünürüz. Mesela fazlasıyla titiz olmakla övünen ben; evlendiğimden beri kullandığım elektrik süpürgemin zorlanmasını uzunca bir süre göz ardı ettim. Etraftan duyduğum son teknoloji ürünler ilgimi çekse de, süpürgemin son nefesine kadar yaşaması için elimden geleni yaptım. Yaptım ama olmadı! Veda vakti gelmişti ve yeni bir süpürge almam gerekiyordu… Uzun araştırmalar ve shobetler sonucu beni Philips Marathon’la buluşturan takipçilerime teşekkür ederim.

Şöyle uzunca yıllar kullanabileceğim, büyüklerimizin deyimiyle ‘evladiyelik’ bir şey olmasını istedim ve araştırmalara başladım. Araştırmalarda karşıma çıkan ve en çok beğenilen ürünler; sizlerin tavsiyeleriyle de örtüşünce son kararımı açık ara farkla öne çıkan ‘Philips Marathon Ultimate’ den yana kullandım. Bir elektrik süpürgesinin isminin ‘maraton’ olması da beni ayrıca cezbetmedi değil! Zihnimde canlanan slogan şöyleydi:

O artık Melina ile keyif alarak yaptığımız temizlik maratonumuzun yeni yol arkadaşı olacaktı!

Bir elektrik süpürgesinden dünyayı yeninden keşfetmesini beklemiyorum ama açıkçası gelişen teknolojiyle birlikte 10 yıllık süpürgemden farklı şeyler vaad etmesini bekliyordum, yalan yok! Pratik olmalıydı, anti-bakteriyel olmalıydı, hafif olmalıydı, sessiz olmalıydı gibi gibi…

Peki Philips Marathon Ultimate bana neler vaad etti de beni cezbetti?      

Çoğu elektrik süpürgesinde kullanılan ‘üstün performans’, ‘yüksek emiş gücü’ gibi detaylar Philips Marathon Ultimate için de geçerli ama bence bu olayın süpürgeyi alıp, evde iştahla o ilk denemeyi yapmadan biz kadınları tatmin etmeyeceğini bildiğim için bu detayın üstünde çok durmuyorum. Denediğim ilk an farkettim o bahsettikleri yüksek performans gücünü.

Ben elektrik süpürgemin daha eve gelmeden gönlümde taht kurmasına neden olan ve geldikten sonra test ederek onayladığım detaylarını aktarmaktan yanayım.

 ✓ PowerCyclone 7 teknolojisi ile toz toplama performansını maksimize etmek amacıyla havayla tozu olağanüstü bir performansla ayırabiliyor. (Bu gerçekten de halıyı yeni yıkanmış gibi gösteren bir performans. Sizinle bir ara öncesi/sonrası fotoğrafı paylaşayım da daha ikna edici olsun hatta 🙂 )

 ✓ TriActiveMax başlığı ile tüm zeminlerde mükemmel bir performans gösterebiliyor. (Ben ilk okuduğumda Tri’nin verdiği yetkiye dayanarak gözümde 3 boyutlu bir süpürge ucu canlandırdım şahsen. Bu da eski süpürgemde yaşadığım küçük köşeleri süpürmekte zorlanma seanslarıma veda etmek anlamına geliyordu ve öyle de oldu! Yumuşak zeminden sert zemine geçerken o eski tip süpürgelerde yaşadığımız sorunlar yok haberiniz olsun.)

 ✓ NanoClean teknolojisiyle üretilen özel toz haznesi de şu toz boşaltması sırasındaki toz bulutuna dönüşme halini engelliyor. Burada toz haznesinin ekstra ergonomik olması da biz kadınlar için önemli bir detay tabii… (Bu özellik; temizlik yaparken peşinden ayrılmayan çocuklara sahip annelerin en büyük kurtartıcısı olur benden söylemesi. Gönül rahatlığıyla ‘Madem bu kadar pislettin gel şimdi de birlikte temizleyelim küçük hanım!’ diyebiliriz.)

✓ Ergonomik tutacağı, iknonik tasarımı ve hafifliği ile de modern bir süpürgeden beklediklerim ta kendileriydi =)

Tüm bu teknik ve anlaşılabilir özellikler elektrik süpürgesi seçimimde beni yavaş yavaş Marathon’a doğru yönlendirdi ama bilinçli bir tüketici olarak ürünü alacağım online sitedeki kullanıcı yorumlarını da tek tek okudum. Size de internetten her hangi bir şey alırken bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Herkesin memnun kaldığı ve iyi yorumlar yaptığı bir ürünü almak insana sebebi bilinmez bir güven veriyor bence.

Şimdi hangi siteden aldığımı merak edenler de olacağı için onu da link olarak aşağıya bırakıyorum ve güzel de bir kampanyalarının olduğunu belirtmek istiyorum. Elektrik süpürgesi alana ütü hediye ediyorlarmış, bilginize! 🙂

http://l.instagram.com/?e=ATP6L6Xpa2fVm8EVJ6ilYE8A375R7qp6posFAXk3_XT4xeDxMuuQ7GLloh_lMI7m8ClSWbI&u=http%3A%2F%2Fwww.hepsiburada.com%2Fphilips-marathon-ultimate-fc9924-07-a-sinifi-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-EVPHFC9924%3Futm_term%3Dkategori-ev-elektronigi%26wt_cp%3Dphilips.blog-post.kategori-ev-elektronigi.marathon-ultimate%26utm_content%3Dblog-post%26utm_source%3Dcoop%26utm_medium%3Dphilips%26utm_campaign%3Dmarathon-ultimate 


Sevgiler,

Melina’s Mom