MUTLU ÇOCUK / OLUMLAMALAR

0

MUTLU ÇOCUK BÖLÜM 2

OLUMLAMALAR VE OLUMLAMA KARTLARI

Bir önceki yazımdaki çalışmaları yaptınız mı? Yaptıysanız sonuçları çok merak ediyorum. Burada yorum olarak bizlerle de paylaşırsanız çok sevinirim.

Mutlu çocuk yetiştirmek emek ister! Daha önce de dediğim gibi, çocuk yetiştirmek onun yalnızca temel bakım ihtiyaçlarını karşılamak değildir. Onun kişisel gelişimi üzerinde olumlu etkiler yaratmak, ruhsal anlamda sağlıklı bir birey, güçlü bir karakter olması için özellikle 0-3 yaş döneminde doğru kalıparı oluşturmanız gerekir. Bu dönemde oluşabilecek olumsuz kalıplar, ileriki yaşamını etkileyecektir.

Çok sevdiğim bir söz vardır; ‘Çocuk çimento gibidir, üzerine ne atarsanız onunla birlikte donar!’ O yüzden şu anda ona ne verirseniz, onunla bütünleşecek bir karakteri olacaktır.

Biliyorsunuz daha önce youtube kanalımda ‘Mutlu Çocuk – Olumlama Kartları’ ile ilgili bir video yayınlamıştım. O dönemde ve sonrasında uzun süre bu konuda sorular aldım. Hatta kartları nereden aldığımı soranlar da oldu. O kartları aslına bakarsanız kendim tasarladım ve kendim bastırdım.

Melina’nın hem görsel, hem işitsel hem de dokunsal tarafına hitap etmek ve daha kalıcı olması için yaptım bunu. Çok üşenirseniz, akşamları duanızı okuduktan sonra sözel olarak da bu olumlamaları çocuğunuza okuyabilirsiniz. Bunu 40 gün yapın en azından.

Olumlamalar: 

Annem ve babam beni çok seviyor.

Kalbimin sesi bana daima doğruyu söylüyor, onu dinliyorum.

Tüm hayallerim gerçek oluyor.

Yardımsever bir çocuğum, karşımdakilerden de aynı davranışı görüyorum.

Ben güzel bir çocuğum.

Bütün çocuklar özeldir.

Kolayca bağışlayabiliyorum.

Sahip olduğum güzelliklerin farkındayım.

Kendimi seviyorum.

İnsanları seviyorum.

Hayvanları seviyorum.

Arkadaşlarımı seviyorum.

Güvendeyim.

Sevgi doluyum.

Sevmek güzeldir.

Paylaşmayı seviyorum.

Öğrenmeyi seviyorum. Kolayca öğreniyorum.

Kendime ve yapabileceklerime güveniyorum.

Bütün çocuklar hazinedir.

Sağlıklıyım.

Yaratıcıyım.

Sakinim.

Ben mutlu bir çocuğum………..

Unutmayın, bir şeyi 40 kere söylerseniz olur:=)

Mutlu Çocuk ile ilgili daha önce yayınladığım YouTube videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Eğer bu yazının ilk bölümünü de okuduysanız ve uygulamaya başladıysanız faydasını kesinlikle göreceksiniz. Bu konu ile ilgili yazılarımın devamı gelecek:)

Link:

Sevgiler;

Melina’s Mom