MUCİZE BEBEK (LER) – Asla umudunuzu yitirmemeniz için, muhteşem bir hikaye.

0

MUCİZE BEBEK (LER!)

Biz eşimle 2002 yılında evlendik. Yaklaşık 1sene sonra çocuk yapmaya karar verdik, 8ay sonra hamile kalamayınca doktora gitmeye karar verdik. Tahliller yapıldı ve her şey normal görünüyordu, tek sıkıntı düzensiz regl dönemleriydi, onu da ilaç tedavisiyle düzenleyecektik. Tedaviye iğnelerle başladık ve yaklaşık iki hafta sonra karnım çok şişmişti, yürümekte zorluk çekiyordum ve sancım çok fazlaydı. Eşimle hastaneye gitmeye karar verdik ve yapılan tahlillerde yumurtalıklarımın inanılmaz derecede şiştiğini gördüler. Bir hafta hastanede yattım (bu tür vakalar olabiliyor tüp bebek tedavilerinde.) Bir kaç ay dinlendikten sonra tekrar devam ettik ama yine olmadı. Tekrar dinlenmeye aldık kendimizi ve üçüncü bir deneme daha yaptık, sonuç yine başarısızdı.

Doktorumu değiştirmeye karar verdim, yeni bir doktor buldum ve tekrar baştan tahliller yapıldı. Doktorum aşılama yöntemi uygun gördü. İlk denemeden sonra yine hüsran yaşadık. Tekrar tahliller yapıldı, eşimin spermi alındı ve doktor sayısının çok düşük olduğunu ve kalitesinin kötü olduğunu söyledi ve bizi tüp bebek tedavisine yönlendirdi.

Uzun bir süre tahliller kontroller evrak doldurmakla geçti zaman. Sonunda tedaviye başladık, iğneler, kan tahlilleri, doktor kontrolleri iki hafta sürdü. O iki haftanın sonunda hastaneye yattım ve yumurtalar alındı. Sonuç, iki embriyo oluştu sadece. Bir sabah hastaneye gittik ve ikisi de yerleştirildi, sonra o uzun bekleyiş… 14 gün sonra daha laboratuvara gitmeden reglim geldi ve sonuç yine hüsrandı.

Bir kaç ay dinlendikten sonra yine aynı yoldan geçtik, yine iki embriyo toplandı ve yerleştirildi, sonuç yine hüsran…

Artık çok yıpranmaya başlamıştım, uzun bir süre daha dinlendim ve üçüncü denememizi yaptık yine 2 embriyo toplandı, yerleştirildi ama yine olmadı. O kadar çok mutsuzdum, öfkeliydim ki, her şeyi yıkıp yok etmek istiyordum. Dayanacak gücüm kalmamıştı ve son bir deneme kalmıştı (Fransada yaşıyorum ve en fazla 4 deneme imkanı veriyorlar) bu arada haziran ayındaydık.

Yaklaşık bir ay boyunca yemeden içmeden kesildim, işe de gidemiyorum. Sonra bir gün çok yakın bir arkadaşım bana geldi ve dedi ki ‘Melis biliyorum, hissediyorum hamile kalacaksın’ ondan önce de söyleyen çok olmuştu ama o gün o kadar emin konuştu ki arkadaşım, inandım. İnanmak istedim çünkü.

Temmuz ayı geçti, Ağustos sonu geldi, tekrar işe başladım ve hala reglim gelmemişti. Bir yanım, ‘Acaba olabilir mi?’ diyordu ama inanamıyordum. Normal yolla mümkün değildi. O kadar çok hormon tedavileri, tüp bebek tedavileri hüsranla sonuçlanmıştı ki, bu imkansızdı. Günlerden Pazartesi, işteyim. Arkadaşımla konuşuyorum, test yapmam konusunda ısrar ediyor ama daha erken olduğunu söylüyorum. Biraz daha beklemek istedim, bir hafta kadar. Yine negatif sonuçla karşılaşmaktan korkuyordum. O akşam hiç unutmam, çalışma masanın üstünde uyuya kalmışım, hiç de adetim değildir. Sabah kalktım ve internette araştırmalar yaparken bir anda ‘Yeter!’ dedim. Sonuç ne olursa olsun öğrenmeliydim artık. Eczaneye gidip test aldım, koşarak eve geldim tuvalete girip testimi yaptım ve o anda o iki çizgi çıkıverdi. Nasıl çığlık attım!! İnanamadım… ama o kadar netti ki eşimi çağırdım, birlikte baktık, güldük, ağladık! Hemen doktorumu aradım, kan testi yaptırmamı istedi ve sabah gelmemi. Bu arada iş saatim geldi gitmem lazımdı, bir saat çalıştıktan sonra izin istedim. Testimi yaptıktan üç saat sonra aramamı dediler sonuç için, telefonda pozitif kelimesini duyduğum an havalalara uçtum! Negatifi duymaya o kadar çok alışmıştım ki… Aradan tam altı sene geçti ve bugün üç tane güzeller güzeli kızım var çok kolay hamile kalıyorum. O kadar ki, artık çevremdeki herkes dördüncüyü doğurmamdan korkuyo:))

 

Sevgiler,

 

Melis