1 YAŞ DOĞUMGÜNÜ HAZIRLIKLARI

2
Melina carousel konsept doğum günü hazırlıkları.

1 YAŞ DOĞUMGÜNÜ HAZIRLIKLARI

Melina 1 Yaş Doğum Günü
Melina 1 Yaş Doğum Günü

Zaman nasıl bu kadar çabuk geçti ve biz doğum günü hazırlıkları içine girdik bilemiyorum. Melina’yı henüz sağ salim kucağıma aldığıma bile yeni yeni inanmaya başlamışken bir baktım ki 1 yaş günü partisi hazırlıkları yapıyoruz. Bebeklerinin bu ilk özel günlerine biliyorum ki bütün anneler heyecanla hazırlanıyor. Fakat ben bu günü uzun yıllardır hayal ediyor olduğumdan sanırım bir parça daha fazla heyecanlıydım. Neler yapabileceğimi, hangi mekanı seçeceğimi düşünmeye neredeyse 4 ay öncesinden başladım. Öncelikle bir konsept belirlemek gerekiyordu. Belirli bir yaşa geldikten sonra, çocukların doğum günlerini kendi zevklerine göre planladıklarını bildiğimden, bir iki sene kadar konsept belirleyici olma işinin tadına varmam gerektiğine inanıyordum. Bu konuda hala düşünme aşamasındayken, arkadaşım Beril’in de önerisiyle  “Atlı Karınca” konseptini uygulamaya karar verdik.

Organizasyon işini yeniden Baby Shower etkinliğimizi planlayan My Cleo Events’le yaptık. – www.mycleo.org

Mekan olarak, Kalamış’ta çok sevimli bir cafe olan Tatlı Huzur’la anlaştık.  Tatlı Huzur, masaları, sandalyeleri, duvar kağıtları ve aksesuarlarıyla tam da bu tarz etkinlikler için gerçekten çok uygun bir yer. Mekanın kendisi zaten o kadar süslü ki, görsel anlamda sizin fazla bir şey yapmanıza gerek dahi kalmıyor. www.tatlihuzur.com

Esra Akkaya
Tatlı Huzur – Esra Akkaya

 

Parti Hazırlıkları:

Şeker masamızın üzerine, atlı karınca konseptli pastamızı ve cupcakelerimizi dizmek için kare şeklinde kesilmiş büyük bir ayna kullanıldı.

Melina'nın Carousel Pastası
Melina’nın Carousel Pastası
Melina's Cupcakes
Melina’s Cupcakes

Popkeklerimizi Yummy Cupcakes hazırladı. Servis masasında görsel anlamda çok şık gözükmesini sağlayan yuvarlak ayna bir tepsinin üzerine yerleştirildi.

Yummy Cupcake
Yummy Cupcakes

Lolipoplar gümüş bir kovanın içerisine dizildi.

lolipop

Gümüş ve pembe tonlarındaki draje çikolatalar, küp bir aynanın üzerine yerleştirilmiş olan cam  kasede sergilendi. Konsepte uyum sağlaması açısından, kasenin önüne Clementine’den sipariş ettiğimiz gümüş renkli ahşap at figürü yerleştirildi. Instagram: clementinetr

Melina'nın 1 Yaş Partisi Şeker Masası
Melina’nın 1 Yaş Partisi Şeker Masası

Ayrı bir masada pembe limonatamız, ve mavi pembe pipetli kavanozlarımız, minik misafirlerimizin için servis edildi. Limonatamızı renklendirmek için, kesinlikle gıda boyası değil,  lohusa şerbeti kullanıldı.  Kavanozların süslemelerinde masa örtüsüyle uyumlu olan dantel bordürler ve konseptle uyumlu olan, at figürlü minik aynalar kullanıldı.

limonta3

Melina'nın Pembe Limonatası
Melina’nın Pembe Limonatası

Masaların yanına, yine Clementine’in hazırlamış olduğu,  büyük ahşap harfli Melina yazısı yerleştirildi.

Melina Yazısı - Ahsap Harf
Melina Yazısı – Ahsap Harf

Hediyelik olarak, konuklarımıza verilmek üzere,  Miss Dükkan’dan gümüş renkli kokulu taşlar sipariş edildi.  My Cleo Oganizasyon firması tarafından süslenmiş olan  hediye poşetlerimize yerleştirilip,  ayrı bir köşeye dizildi.

Melina'nın Kokulu Taşları
Melina’nın Kokulu Taşları
Parti Poşetleri
Parti Poşetleri

Küçük misafirlerimize özel hediyemiz olan, atlı karınca müzik kutuları konuk masalarına yerleştirildi. www.bebekparti.com

Melina carousel konsept doğum günü hazırlıkları.
Melina ‘nın Atlı Karınca Müzik Kutusu

Şeker masasının arka kısmına konseptimizin renkleriyle uyumlu bir atlı karınca figürü yerleştirildi. Panonun yan kısımları tül ve balonlarla süslendi.

Davetlilerimizi açık büfe bruch ile ağırlamış olduğumuz sevimli cafenin girişine, Melina’s Carousel yazılı küçük bir pano asıldı.

Melina'nın 1 Yaş Partisi Kapı Süsü
Melina’nın 1 Yaş Partisi Kapı Süsü

Misafirlerimizi ağırladığımız masalara yine atlı karınca konseptine uygun olarak hazırlanmış amerikan servisler yerleştirildi.

Melina 1 Yaş Doğum Günü Partisi Davetli Masası
Melina 1 Yaş Doğum Günü Partisi Davetli Masası

Melina’nın pastası kesilirken giydiği tütüyü çok sevdiğim bir arkadaşım hediye olarak www.hayaliatolye.com dan sipariş etti. Ben de tütüsüne uygun olarak GEF Baby’nin hazırlamış olduğu Melina’s Mom T-Shirt’ümü giydim.  www.gefbaby.com

Melina Doğum Günü Tütüsü
Melina Doğum Günü Tütüsü
Melina's Mom T-Shirt
Melina’s Mom T-Shirt

Melina’nın doğum günü kıyafetini Bağdat Caddesi’nde özel dikim yapan bir butikten aldım.

Melina Doğum Günü Kıyafeti
Melina Doğum Günü Kıyafeti

Makyajımı yıllardır çok memnun olduğum, bu işte gerçekten benim için bir tane olan İlknur Hızlı’da yaptırdım.

Fotoğraflarımızı sevgili Deniz Sezgin Photography çekti.  Partide gösterimini gerçekleştirdiğimiz barkovizyonun hazırlığını Dreamstory Photography ve Deniz Sezgin Photography birlikte gerçekleştirdi. www.denizsezgin.net www.dreamstory.net

Tüm bunların sonunda ne kadar yorulmuş olsam da içime sinen bir parti olduğu için sizlerle memnuniyetle paylaşıyorum.

Herkese İyi Yaş Günü Hazırlıkları dilerim 🙂

 

Sevgiler,

Melina’s Mom

 

 

 

2 YORUMLAR

  1. merhabalar, melina’nın 1 yaş doğum günü kıyafetini bağdat caddesinde aldığınız yerin ismini paylaşmanız mümkün mü? Çok güzel bir elbise. Benim de kızımın doğum gününe 10 gün var, kıyafet arayışı içindeyim. Çok teşekkürler.