INSTAGRAMLIK KAFELER!

0

İSTANBUL’DA FOTOĞRAF ÇEKİLMEYE DOYAMAYACAĞINIZ  KAFELER!

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri İstanbul. Zengin tarihi, tabiatı, olağanüstü güzellikteki tarihi yapıları ve sıcakkanlı insanlarıyla turistlerin de keşfetmeye doyamadığı şehirlerden biri konumunda. Bu güzel şehirde ticarette hiç durmuyor haliyle. Her yeni gün başka bir küçük işletme açılıyor. İstanbul’un sokaklarında. İşte son zamanlarda oldukça popüler olan bu küçük işletmelerden biri de konsept kafeler. Bu yazımda sizlere gerek dekorasyonuyla gerek sunduğu İstanbul manzarasıyla beni cezbeden 10 konsept kafe önerisinde bulunacağım. İşte görünce “tam fotoğraf çekilmek için” diyeceğiniz o kafeler;

1. SUFLÖR

Kadıköy ve Beşiktaş olmak üzere İstanbul’un popüler semtlerinde şubesi bulunan Suflör’ü diğer mekânlardan ayıran özelliği kafenin oldukça ilginç tasarımı. Burada bulunan her şey iki boyutlu çizim olarak özenle dekore edilmiş. Masalar, sandalyeler ve hatta servis materyalleri de bu konsepte uygun olarak hazırlanmış. Aynı uygulama ilk olarak Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulunan şirin bir kafede uygulanmıştı. Artık İstanbul’da böyle bir mekân olduğunu bilmek bizi sevindirdi. Suflör’ün tek artısı tasarımı değil üstelik. Hayvan dostu olan bu tatlı kafeye minik dostlarınızla rahatlıkla gelebilirsiniz.

Bir diğer artısı ise tadına doyulmaz sufleleri. Klasik çikolatalıdan tutunda karamelli, meyveli, beyaz çikolatalı pek çok değişik tadı deneme fırsatı elde edeceksiniz. Eee ne duruyorsunuz? Sosyal medya hesabınıza yakışacak fotoğraflar ve şahane sufleler için yola koyulmanın tam zamanı!

2. F’ROSÉS CAFE AUX FLEUR

Menüsünde çay, kahve, atıştırmalık ve tatlı bulunan bu kafe belki de görüp görebileceğiniz en iyi konseptlerden birine sahip; çiçekler! Daha içeriye adımımızı atmadan çiçeklerle kaplı dış mekân sizi içeri davet ediyor. Ayrıca isterseniz kutuda veya buket olarak çiçek satın alabiliyorsunuz. Sizde bu deneyimi yaşamak isterseniz Bebek’te bulunan F’rosés’e şans vermelisiniz.

3. LADUREE PARİS (TÜRKİYE)

Dünyada ve Türkiye’de makoronlarının lezzetiyle nam salmış bir kafe Laduree Paris. 18 çeşit makaronuyla oldukça zengin seçenek sunuyor. Önünden sıranın eksik olmadığı bu tatlı mekâna Bağdat Caddesi’ne yolu düşenlerin uğramalarını tavsiye ederim.

4.BEBEK NOİ

İstanbul’un en keyifli kafelerinden biri olan Bebek Noi’de fotoğraf çekilebileceğiniz çok güzel bir bungalov hazırlanmış.Deniz manzarasına karşı inanılmaz fotoğraflar çekebileceğiniz bu cafe için rezervasyon yaptırmak gerekebilir.

5. CUTİE CAKE CO.

Tatlı düşkünlerinin bayılacağı bir başka kafeye çevirelim şimdi rotamızı; Cutie Cake Co. Hamurişi, pasta gibi çeşitleri bulunan bu pastanenin müdavimi olabilirsiniz. Arnavutköy’de bulunan bu şirin dükkân fotoğrafları süsleyecek kadar güzel.

6. LA PATİSSERİE LUNE

Son mekân önerim La Patisserie Lune. Nişantaşı’nın en yoğun yerlerinden Vali Konağı Caddesi üzerinde bulunan sevimli bir Fransız pastanesi. En iyi butik pastane ödülünün de sahibi. Makaron, ekler, kruvasan gibi Fransız tatlılarına doyamayacağınız bu mekânda hem içeride hem de dışarıda fotoğraf çekilmek şahane olacaktır.