IMAGINARIUM’LA ANNELER DE OYNAR DEDİK…:)

0

 IMAGINARIUM’LA #annelerdeoynar Etkinliği

Imaginarium İstinye Park’ta yeni açılan mağazasında bizleri ağırladı. ‘Anneler de Oynar’ teması ile gerçekleşen buluşmada oyunun ve oyun kurucusu annelerin çocukların gelişimindeki önemi keyifli bir etkinlikle vurgulandı.

Marvibebeğim’in ev saipliğinde gerçekleşen etkinlikte blogger anneler olarak hem oyunun çocuğun gelişimindeki önemini öğrendik, hem de kendi aramızda oynadığımız çok keyifli bir oyunla harika bir gün geçirdik.

Mavibebeğim İnci Timuremre yaptığı sunumda “Oyun oynamak çocuğumuzun geleceğini şekillendirir aslında.  Basit bir oyun hem fiziksel hem zihinsel hem de duygusal gelişim açısından hayati öneme sahip olabilir. Masada oturuyorsunuz ve çocuğunuz ayranını içerken döktü diyelim, hemen ikiniz de alın elinize pipetlerinizi ve dökülen ayranı pipetle üflemeye çalışın ve üfleme oyunu yapın. Bu basit ve minik gibi görünen oyun çocuğunuzun çene kası gelişimini güçlendirecek, çene kası gelişimi doğru beslenmeyi ( doğru çiğneme ) ve akıcı konuşmasını destekleyecektir. Doğru beslenme ve akıcı konuşma da sosyalleşebilmesini olumlu anlamda etkileyecektir. Çok basit diye düşündüğümüz oyunun geldiği sonucu böylece daha net görebiliriz. ‘’ diye belirtti.

Bizler de, birbirimizin kafasına taktığımız, yasaklı kelimeler içeren isim kartlarıyla “Ben kimim?” oyunu oynarken bir ara gerçekten kahkahalara boğulduk. Bu keyili etkinlik için İnci’ye ve İmaginarium ailesine çok teşekkür ederim.

merve öztürk

Sevgiler;

Melina’s Mom