FLOW COACHING INTERNATIONAL’DAN “Ebeveyn Koçluğu Eğitimi”

0

Sizlere bu hafta katıldığım ve inanılmaz keyif aldığım bir etkinlikten bahsetmek istiyorum. Ebeveyn Koçluğu Eğitimi! 6 Kasımda başlayacak olan, 3 gün süren bu eğitimi, 3 saat içinde sıkıştırılmış bir şekilde aldık ve tanımaya çalıştık. Gerçekten çok keyifli ve verimli geçen bu eğitimde, hepimiz çocuklarımızın yapısını daha yakından tanıma ve onlara nasıl davranmamız gerektiğini anlayabilme fırsatını bulduk.

Peki nedir bu Ebeveyn Koçluğu Eğitimi? Anneler bu eğitimi aldıklarında ne kazanacaklar? Nasıl bir fayda görecekler?

“Flow Coaching International, Türkiye’de ebeveynlerin çocuklarıyla doğru iletişim kurabilmeleri konusundaki eğitim ihtiyacını göz önünde bulundurarak, Amerika’nın en yetkin Ebeveyn Koçluğu Enstitüsü (ACPI) ile işbirliğine gitti. Flow, “Ebeveyn Koçluğu” konusundaki birikimini doğru ebeveynler olma yolunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm anne babalara aktarmaya hazırlanıyor. Türkiye’de ilk kez düzenlenecek ve 3 gün sürecek eğitim 6 Kasım’da başlıyor.”

Program, ebeveynlere dört ana karakter özelliğinin anlatılması ile başlıyor. Bunlardan birine ya da ikisine uygunluk gösteren çocuğa karşı, ebeveynlerin nasıl davranması gerektiği konusunda nokta vuruşları içeren bilgiler aktarılıyor. Bu dört karakterin her birini, nasıl dinlemek, nasıl gözlemlemek ve nasıl başarıya ulaştırmak gerektiği konusundaki püf noktalar ailelere aktarılırken, çocuğun doğuştan getirdiği karakter özellikleri de masaya yatırılarak doğru davranış modelleri gösteriliyor.

Flow Coaching International Akademik Direktörü Talyaa Vardar, Tüm çocukların kendi getirdikleri özellikleri ile daha bebeklikten itibaren bizlere karakterleri hakkında ip uçları verdiğini söylüyor. İşte bu noktada, her birinin karakter özellikleri dikkate alınarak, doğru yaklaşım tarzı uygulanarak yetiştirilirlerse, ileride daha başarılı bireyler olabilme ihtimalleri artıyor.

“Ebeveyn Koçluğu” eğitimine, çocuklarıyla etkin ilişki kurmayı arzulayan anne-babaların yanı sıra ebeveyn koçluğu konusunda kendisini geliştirmek isteyen koçlar da katılabiliyor.

– Çocuğunuz hangisi?

 * Başaran mı?

 * Gözlemci ve düşünür mü?

 * Destekçi mi?

* Etkileyen mi?

 

Bu sorunun cevabını merak ediyor ve nasıl yaklaşmanız gerektiği konusunda bilgi edinmek istiyorsanız, mutlaka arayın…

 

Size Melina Hakkında ufak bir ipucu vereyim. “Gözlemci ve Düşünür”.. Ve ben şimdi ona gerçekten kilit konularda, mesela bir hata yaptığında nasıl tepki vermem veya vermemem gerektiğini biliyorum. Siz de öğrenmek istiyorsanız;

 

Detay bilgi için: Bahar Günar – info@in-flow.co

Flow Coaching International – Tel: (212) 284 01 91

www.flowcoachinginternational.com