MELİNA’S MOM’UN EMİNÖNÜ NOTLARI!

Herkese Merhaba,

Sizlerle bir araya gelmeye başladığım ilk günden bu yana merak ettiğiniz her konuyla ilgili bir şeyler paylaşmaya özen gösterdim. Sevdiğim şeyler, giydiğim kıyafetler, gittiğim yerler, tavsiye ettiğim markalar… Ama benim bir şeyleri öneriyor olmam kimilerini rahatsız etti, kimilerine de anlamsız geldi. Sonuçta ben ne bir modacıydım, ne bir psikolog ne de bir gurme! =) Ama bu acımasız eleştirileri yapanların atladıkları bir nokta vardı oda şu; nasıl ki sevdiğiniz bir arkadaşınıza ‘Aa üstündekini nereden aldın, ben de böyle bir şey arıyordum!’ veya ‘’Ya Ada’ya şöyle bir oyuncak arıyorum ama nereden bulabilirim?’’ diye soruyorsanız buda onun kadar basit bir şeydi. Bana sosyal medyadaki başarımın sırrını sorduklarında ‘’şeffaf olmak, samimi olmak’’ diyorum ve bunun da arkasında duruyorum.  Herkese de böyle olmayı tavsiye ediyorum! Paylaşmak güzeldir, anlatmak değerlidir, birlikte düşünmek önemlidir diyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki bu kadın neden bu kadar söylendi? Bize yine neyi tavsiye edecekti?

Geçtiğimiz haftalarda ‘indirimli kış alışverişi’ yazısını paylaştığımda farklı kitlelerden yüzlerce yorum, beğeni ve eleştiri almıştım. Bu çok normaldi çünkü yazıda paylaştığım ürünler her zaman hepimizin ulaşabileceği şeyler değildi. Ben de bu sefer tam tersini yaparak herkesin ulaşabileceği bir yere keşfe çıktım ve Eminönü’ne gittim! Evet bir çoğunuzun Eminönü’ne, Tahtakale’ye ve Şarkhan’a fazlasıyla hakim olduğuna eminim ama belki gitmeyenler, gitse de doğru şeyi bulamayanlar olur diye ben yine de paylaşmak istedim. Umarım keyif alırsınız!

TUR BAŞLASIN!

İstanbul’un her yerinden ulaşımın mümkün olduğu bir nokta olabilir Eminönü… Anadolu yakasından vapurla, Avrupa yakasında da otobüs, dolmuş ve tramvayla çok kolay ulaşabiliyorsunuz. Eminönü’nde kahvaltığılın en tazesini, uygun fiyatlısını bulabilir, kuruyemişin en toptanını alabilir ve elektronik eşyaların hepsine kolayca ulaşabilirsiniz. Mısır Çarşısı’ndan da taze kış çaylarını almayı ihmal etmeyin derim! =) Buraya koca bir gün ayırmanızda fayda var ve almayı planladığınız şeyler için piyasa araştırması yapmayı sakın atlamayın! =)

Ben minik bir turun ardından uygun fiyatlı, eğitici oyuncakları ve arkadaşlarıma alabileceğim minik hediyeleri araştırmak için meşhur ŞARKHAN’a doğru yürümeye başladım.

Bu handa yerli ve yabancı üretimli binlerce ürün bulmanız mümkün. Özellikle ev dekorasyonunda moda olan herşeye kolayca ve uygun fiyatla ulaşabilirsiniz. Çocuğunuzun doğum günü yaklaşıyor ve bir organizasyon firmasıyla anlaşacak bütçeniz yoksa buraya gelin. Ortalama 10 kişilik bir doğum günü için 50-100 TL arası bir bütçeyle harikalar yaratabilirsiniz. Çocuk doğum günleri ve hediyeler için bir kaç önerimi aşağıda paylaşıyorum.

Çocuk parti kostümleri; 30-40TL

Parti gözlükleri; 3 TL

Keten keseler; 10 tanesi 17.5 TL (Bu keseler doğum gününe gelen annelere de güzel bir hediye alternatifi olabilir)

Renkli holla hoop; 10 tanesi 17.5 TL. (Bu renkli halkalar da doğum gününe gelen çocuklara güzel bir hediye olabilir)

Çocuk su sebili; 20TL

Balon paketleri; 10 adet 5 TL

*Bu konuda organizasyon firmalarının bana karşı anlayışlı olacaklarını düşünüyorum… Sosyal medyadan paylaşılan o süslü partilerin fotoğraflarına özenen ama bunları karşılayacak durumu olmayan bir çok anne-çocuk var. Bırakalım da bir kaç çocuk bu yazı sayesinde sevinebilsin, mutlu olabilsin!

Organizasyon ve hediyelerle ilgili kısmı bir kenara bırakıp çocukların bitmek bilmeyen sevdası ‘oyuncak’ sektörüne de bir el atmakta fayda var diye düşündüm ve Şarkhan’daki oyuncak dükkanlarını sizin için güzelce araştırdım =)

Gördüğüm kadarıyla Çağrı Hediyelik (Şarkhan No:41) bu konuda en iyilerden biri. Yapbozlar, ahşap bloklar, saatler, sayıları ve harfleri öğreten ahşap setlerin hepsini uygun fiyata bulmak mümkün.  Ev işi seven kız çocuğu olan annelere de bir müjdem var harika bir ütü masası buldum sizler için! =)

Renkli ahşap oyun blokları; 20TL

Ahşap ütü masası; 60TL

Kız çocuk takı seti; 15TL

Yapboz; 10 TL

Oyuncaklarda fiyatlar 5TL-30TL arasında değişiklik gösteriyor ama pazarlık yaparak Şarkhan’dan çocuğunuzun uzun sure ilgisini çekecek bir çok oyuncak alabilmeniz mümkün. Ben Melina’nın son zamanlardaki favorisi olan müzik aleti ‘Flüt’ün ahşap ve renkli bir versiyonunu aldım. Fiyatı 7TL’ydi =)

Yazıyı herkesin son zamanlarda fazlasıyla beğendiği ve merak ettiği bir konuyla sonlandırmak istedim. Hani şu renkli, minik, sevimli çocuk odası eşyaları. Minyatür oyuncak köşelerinin popülerliği giderek artacak. Şarkhan’da ki Hira Hediyelik bu konuda harika diyebilirim.

Detaylarını merak ettiğiniz tüm konuları yorum olarak bırakablirsiniz. En kısa sürece ekibimle birlikte cevaplayacağız.