ÇOCUKLA TATİL – ELA QUALİTY RESORT

0

ELA QUALITY DENEYİMİMİZ 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yaz’ın en sevdiğim yanı, işlerimin hafiflemesi ve kızımla doya doya vakit geçirebilecek olmamın üzerimde yarattığı mutluluk hissi. Melina da ben de bundan inanılmaz keyif alıyoruz. Her yaz kucak kucağa uzunca vakit geçiriyor, tüm kışın acısını çıkarıyoruz.

Bayram tatiliyse bu sevgi yumağına babamızı da katarak büyütebileceğimiz türden bir etkiye sahip. Ancak senenin belirli zamanlarında üçümüz birlikte tatile çıkabiliyoruz ve bu zamanları çok önemsiyoruz. Bayram Tatili’inde gideceğimiz yerleri https://www.jollytur.com dan araştırdık ve https://www.jollytur.com/ela-quality-resort-hotel?gclid=CIrXqfnA4tQCFcSrGAodMyMKdQ incelediğimiz oteller arasında en ilgimizi çeken otel oldu. Birçok arkadaşımdan da çocuk kulübüyle ilgili övgüler duymuş, uzun süredir deneyimlemek istiyordum. Sizler de her paylaşımımda bana otelle ilgili deneyimlerimi sordunuz ve söz verdiğim için bu kapsamlı yazıyı hazırlamak istedim.

Çocuk kulübü, aqca parklar, deniz ve havuzları gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim. Her akşam izlediğimiz animasyonlar inanılmaz keyifliydi.  Şovlar, Biletix’den bilet alıp gitmek isteyeceğiniz türdendi. 🙂

Ana restoranda bebek mamaları, sütler, meyve püreleri bir köşede her an hazırdı ve bu bebekli misafirler için gerçekten büyük rahatlıktı. Çocuk kulübünde günün belirli saatlerinde yalnızca çocuklara özel yemekler açık büfe şeklinde hazırdı. Minik insanlar yemeklerini seçip, kendi kendilerine yerken çok sevimli görünüyorlardı. Onların boyutlarına uygun masalarda, onlara ait olan bir mekanda kendimi şirinlerle oturuyor gibi hissediyordum 🙂

Kids Club’da öğlen uykusu için çocukları bırakabileceğiniz bir alan mevcuttu! Bu geçen senelerde en ihtiyacım olan şeydi ahh! Görür görmez, bunu kesin döndüğümde yazmalıyım dedim..

Oyun odaları yaş aralığına göre ayrılmıştı. Bu bence önemli bir detay. Bebek oyun odası ve çocuk oyun odasındaki oyuncaklar farklıydı. Bebekler küçük parçalı oyuncaklarla bir arada bulunma tehlikesinden uzaktı. Çocuklarsa yan odada bambaşka aktivitelerle eğleniyordu.

Dış alandaki park ve survivor parkuru çok ama çook güzeldi! Akşamüstü olmasını ve güneşin hafiflemesini iple çektik her gün!

Yeşil alanların bol olması, otelin bina yığınından ibaret olmaması, etrafta hamaklar, gezi alanlarının bulunması, inanılmaz büyük olması muhteşemdi.

Alakart restoranlardan İtalyan Restoran’ı favorimdi. Uğur ve Melina ise balık restoranına bayıldılar. Ben maalesef balık sevmiyorum… Ama balık resrtoanına giderseniz bir spesyalleri var ki, onu yemeden dönmeyin derim. ‘Güveçte mantarlı balık.’ Parmakları yeme garantili, ben bile sevdim!

Otel hakkında bilinmesi gerekenler;

İkinci çocuğun da ücretsiz misafir edildiği Ela Quality Resort Belek’in Everland Q Çocuk Kulübü, otelde çocuklara sunulan hizmetlerin merkezinde yer alıyor. Otelin çocuk misafirlerinin Everland Q Çocuk Kulübü hikayesi lobiden başlıyor. Lobiden Everland Q Çocuk Kulübü girişine kadar yerde bulunan, otelin maskotu ayıcık Teddy Q’nun ayak izleri ile çocuklar, otel içerisinde güvenle gezebiliyor.

Tablet veya telefondan çocukları izleme olanağı

Everland Q’nun özel kartlı kayıt sistemi, ailelerin hassasiyetine göre çocukların hareket alanlarını düzenliyor. Yeşil kartlar Everland Q’ya serbest giriş çıkış izni olan çocuklara, mavi kartlar özel ihtiyacı olan çocuklara ve kırmızı kartlar ailelerinin imza karşılığı emanet ettiği, kulüpten ailesi alamadan çıkamayacak çocuklara veriliyor. Böylelikle deneyimli personel, çocuklarla ailelerinin belirlediği önceliklerine göre zaman geçiriyor. Aileler özel kamera sistemiyle odalarındaki televizyondan ya da tablet veya telefonlarından Everland Q’daki çocuklarını izleyebililyor.

Çocukları Teddy Q ayıcığı, Teddy Q çantası ve boyama kitabı gibi hediyelerin beklediği Everland Q Çocuk Kulübü’nde, 1-3 yaş grubu için kayıtlı bebek odasının yanı sıra 4-7, 8-12 ve 13-17 yaş grupları için farklı etkinlikler düzenleniyor. Örneğin bahçedeki Dinazor alanında çocuklar için kazı aktivitesi düzenleniyor, çocukların çevre bilinci edinmesi için geri dönüşüm etkinliği gerçekleştiriliyor.

Her yaş grubu için geniş açık hava oyun alanlarının bulunduğu Everland Q’nun kapalı alanlarında hava, özel makinelerle temizleniyor. Eğitici ve eğlendirici aktivitelerin düzenlendiği Everland Q’nun sayısız imkanları arasında lego odası, kapalı soft play oyun odası, trambolin, salto trombolin yer alıyor. Minik misafirler, akşamları ise sadece kendilerine özel çocuk diskosuyla doyasıya eğleniyor.

Özel hazırlanmış çocuk menüsü

Gerek Everland Q’da gerekse otelin ana restoranında çocuklar için özel hazırlanmış sağlıklı çocuk menüsü servis ediliyor.

Ela Quality Resort Belek, anneler için ücretsiz bebek bezi temini ve alt değiştirme ünitesi de sağlıyor. Ayrıca akşamları çocukları odada uyurken otelin hizmetlerinden yararlanmak isteyen anne ve babalar için öncede haber vermek kaydıyla bakıcı hizmeti ücretli olarak veriliyor.

Genel görüşüm…

Bir daha gitmeyi tercih eder miydim diye sorarsanız, evet. Yeniden giderdim ama benim gözüm havuzlu villalarda kaldı ne yalan söyleyeyim. Sanırım maaile gidip onlarda kalmayı tercih ederdim. :=)

Sevgiler;

Melinasmom