EĞER Kİ…

2

Eğer Ki;

Sana Bu Kadar Zor Ulaşmış Olmasaydım,

 

 

Sana sahip olmamın ne kadar büyük bir mucize olduğunu anlayamazdım…

Yüzlerini gizleyen insanların maskelerini indirmekten ve gerçekleri görmekten korkardım…

Meditasyonla tanışmış olmaz, derinine inemezdim bu denli ruhumun… Ayakkabı, çanta, markalar olurdu en keyif aldığım muhabbetler belki de yalnızca.

Affetmeyi öğrenemezdim, en küçük hataların bile sebep olabileceği çığ gibi kinler biriktirirdim, hepsi üzerimde yük olan.

Allah’ı zor zamanlarda hatırlardım… Sadece talepkar dualarım olurdu hala.

Şükredecek bu kadar fazla şeyim olmazdı hayatta ve şükretmeye zaman ayıracak vaktim de…Olsa bile fark edemeyebilirdim aslında.

Kafamda büyüttüğüm ufak dertlerim olurdu; hakkımda ne düşündüğünü önemsediğim gereksiz insanlar etrafımda…

Sana biriktirdiğim onlarca mektubum olmazdı… Ya da söylemek için kalbime kazıdığım binlerce söz…Anılarımı hafızamda biriktirirdim, yazmayı gerçekleştirecek zamanı bulmazdım asla.

Bu kadar güçlü de olamazdım aslında. Hırslarım mutluluğumun önüne geçebilirdi. Şikayet etmeme rağmen, sevmediğim bir işi yapıyor olabilirdim hala. Bu bloğu açmış olmaz, başarılı olduğum bu yönümü fark edemeyebilirdim hayatım boyunca…

Sabırlı bir anne hiç ama hiç olamazdım! En huysuz anlarında “off” diyebilirdim sana…Ve kıymetini bu denli bilemezdim elimde olmadan asla.

İşte bu yüzden sen, daha doğmadan bilgeliğinle ışık kattın, huzuru, dürüstlüğü, samimiyeti getirdin hayatıma.

Çok özel bir çocuksun sen Melina….

Sana, ‘Beni neden bu kadar beklettin?’ demedim hiç. Demeyeceğim de.

Teşekkür ederim, omzuma konmadan önce, hayatıma çeki düzen verdiğin için.

Teşekkür ederim beni çok daha güçlü bir insan kıldığın için.

Teşekkür ederim, şimdiki beni yarattığın için…

 

Seni Seviyorum!

 

 

 

 

2 YORUMLAR

  1. Canım benim ne kadar guzel ifade etmişsin duygularını… Melina boylesine ozel bir annesi olduğu için çok şanslı… Tabi sen de boyle özel bir evlada sahip olduğun için çok şanslısın.
    Rabbim dileyen her kadına anne olmayı nasip etsin..

    seni seviyorum.

  2. aynı duyguları yaşamak ve yaşatmak dileğiyle sabırsızca ve aynı zamanda da büyük bir sabırla umuda doğru bekleyişlerimdeyim bende…sonunda kavuştuğunuz hayalinizin kabul olan dualarınızın darısı dilerim tüm anne olmak isteyenlere,özelliklede anneliğin hakkını verebilceklere nasip olsun inşallah içindede nasipse hayırlıysa kısmetse sağlıkla hayırlarla bize nasip olsun inşallah…amin anneliğin hakkını verebilceklere yazdım çünkü artık normal merhametli sabırlı anlayışlı nazik vicdanlı kibirli olmayan bencil olmayan sadist olmayan dürüst güzel karakterli insanlara…hasret artık insanlar Allah herkese herşeyin hayırlısını hayırlarla nasip etsin inşallah amin.Allah’a emanet olunuz,iyi günler