DR. HARVEY KARP’TAN YENİ KİTAP! – Mahallenin en mutlu bebeğinin uyku kitabı

0

MAHALLENİN EN MUTLU BEBEĞİNİN UYKU KİTABI

 

Uykuya karşı direnç, bu günlerde bizim en büyük sorunlarımızdan biri. Normalde gün içinde 2 kere uyuyan, 8:30’da gece uykusuna giren Melina, bu günlerde tek öğlen uykusuna döndü. 19 ay itibariyle bu tabi ki de çok normal bir durum.. Ama o tek uykuya da yatmamak için direniyor olması, gözünden uyku, halinden huysuzluk akarken yatakta uyumamak için tepinmesi, uykusu olduğu halde gece 11’lere kadar oturması beni bir anne olarak birazcık yormaya başladı. Gün içinde nefes alacak vakit bulamıyor olmamın üzerine, var olan iki yaş sendromu inatlaşmalarının artarak devam etmesi gerçekten uyur gezer bir vaziyette gezmeme sebep oluyor…

Ben tam bu dertle boğuşurken, Gün Yayıncılık çok güzel bir şey yaptı, omzuma bir melek gibi dokundu, haftaya D&R’larda satışa sunulacak olan, diğer iki kitabını da hayranlıkla okuduğum Harvey Karp’ın “Mahallenin En Mutlu Bebeğinin Uyku Kitabı’nı bana önden okumam ve fikirlerimi sizlerle paylaşmam için gönderdi.

Doğumdan, beş yaşa kadar, tüm çocukların uyku sorunlarını, bu sorunlara karşı çözüm yollarını, uykuyu artırmanın ve bebeklik döneminde rutin oluşturmanın yollarını paylaştığı bu kitapla, Dr. Harvey Karp, yine bir çok annenin imdadına yetişmiş. Ben aradığım soruların cevabını buldum ve uygulamaya başladım. Bence İphone sırası bekler gibi, annelerin Pazartesi’den itibaren D&R Kapılarında kuyruğa girmesi kaçınılmaz 🙂

  • Bebeğinizin gün içindeki uykusunu uzatmak ve gece uykusunu artırmak için çocuğunuzun günlük takvimini nasıl ayarlamalısınız?
  • Bebeğinizin, sadece birkaç gün içinde, geceleri bir-iki saat fazladan uyumasına yardımcı olmak için uyku ipuçlarını nasıl kullanmalısınız?
  • “Uyku vakti” savaşlarını nasıl etkisiz hale getirebilirsiniz ve “göz açıp kapayacak kadar ortadan kaybolma” yaklaşımını kullanarak ufaklığınızın daha hızlı uykuya dalmasına nasıl yardımcı olursunuz?
  • Dr. Karp tarfından binlerce ailede denenmiş ve gece yarısı çığlıklarını kısa bir süre içinde uzun uykulara dönüştürebilen çok sayıda kusursuz ipucu….

 

Anlatımına, örneklemelerine, stratejik noktalarda önerdiği çözümlere hayran kaldığım Dr. Karp’ın, bu yeni kitabını da almanızı şiddetle öneriyorum.

 

Sevgiler;

 

Melina’s Mom