DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN KIZIM!

3
1 yaş kıyafeti

“Doğum Günün Kutlu Olsun Kızım!”

Gülüşünle anlam kazandı hayatım, nefesin, nefesim. Yaşam, seninle çoğalmak, hayata tutunmak, bir bütün olmak demek. Gelişinle her şey değişti, çok değil, daha 2 sene önce, deniz bu kadar berrak, ağaçlar bu kadar yeşil, gökyüzü bu kadar mavi değildi. Hayat bu kadar anlamlı değildi her şeyden önce. Senden önce yalan ne varsa yaşadığım, gelişinle doğrulara dönüştü. Gelişin, güneşe dokunmak,  gelişin nefes almak, gelişin hayata tutunmak, gelişin, iyi olan her şey!

Yüzümü yüzüne yaklaştırdığımda burnuma dolan o ılık nefesin, yanağımı yanağına değdirdiğimde içimi doldurduğun yaşam hissin, bana sarıldığında hissettirdiğin koşulsuz sevgi ve bizi seçmiş olmanla verdiğin gurur hiçbir tarife sığmaz. Sen çok özel bir kızsın bir tanem, yalnızca bizim kızımız olduğun için değil.. Bu dünyaya gelmek için sabırla sıranı beklediğin, bizi seçtiğin, ve çok güçlü bir ruha sahip olup tüm yaşadıklarına rağmen annene daha sıkı tutunduğun için.

Sen doğmadan önce baban karnıma şarkılar söylerdi, öyle büyük heyecanla bekledik ki seni sağ sağlim kucağımıza alacağımız günü.. Kıpırdamadan yatarak beklemenin hiç de zor olmadığını düşündüm hep, isyanlarım hiç bu yüzden olmadı annecim. Ben hep, bu kadar çabama rağmen beni terk etmenden korktuğumda isyan etim sadece. Senin gibi muhteşem bir evlada sahip olmak uğruna 9 ay yattığıma çok memnunum!

Sen annenle babanın hayalinde bir mucize, Allah’ın nazarında sıranı bekleyen sabırlı, güçlü, harikulade bir ruhsun. Koskoca bir yıl seninle su gibi aktı geçti. Hiçbir şey anlamadım daha, seneler de geçse doymam mümkün değil sana.  Sen benim yıllarca beklediğim, sen benim uğrunda büyük savaş verdiğim, sen benim bir tanecik bebeğim, her şeyimsin!

Bu gün 1 yaşına bastın. Hayatın boyunca şunu hiçbir zaman unutma Annecim. Biz seni çok istedik! Sen demek, ben demek.. Sen demek biz demek. Sen demek Mucize demek. İyi ki pes etmedim. Çünkü Sen demek Allah’a inanmak demek!  Doğum günün kutlu olsun biriciğim!

Sana ilk doğum günü hediyesi olarak yazdığım bu mektubumu, Yılmaz Erdoğan’ın Mucize Şiirinden bir bölümü paylaşarak birirmek istiyorum. Seni Canımdan Çok Seviyorum.

Annen!

 

“uzun bir yoldan gelen

tedariksiz katıksız bir yolcuyum

yaralı yarasız sevdalardan geçtim

koynumda bir beyaz kağıt boşluğu

her şeyi anlattım

olan olmayan acıtan sancıtan

bilsem ki sana varmak içindi

bütün mola sancıları

bütün stabilize arkadaşlıklar

daha hızlı koşardım

severadım gelirdim

gözlerinin mercan maviliğine

 

sana bakmak

suya bakmaktır

sana bakmak

bir mucizeyi anlamaktır…

 

Sana bakmak,

Bir beyaz kağıda bakmaktır,

Herşey olmaya hazır

Sana bakmak Suya bakmaktır

Gördüğün suretten utanmak

Sana bakmak Bütün rastlantıları reddedip

Bir mucizeyi anlamaktır

Sana bakmak Allah’a inanmaktır..”

Yılmaz Erdoğan

3 YORUMLAR