ÇOCUK DOSTU BİR OTEL, HİLTON DALAMAN SARIGERME RESORT & SPA

0

MELİNAYLA BİR TATİL MACERAMIZ DAHA MUHTEŞEM GEÇTİ 🙂

Bu yaz ilk tatilimizi çocukla tatil denilince akla ilk gelen birkaç otelden biri olan, mükemmel derecede çocuk dostu bir otel olduğuna birebir şahit olduğum Hilton Dalaman Sarıgerme’de yaptık.  Otele ilk girişimizden itibaren, çocuklara ne denli önem verdiklerini gerek yaptıkları özel düzenlemelerle, gerek se gösterdikleri özel ilgiyle hissettiren bir otel ekibiyle karşılaştım. Resepsyionda çocuklar için hazırladıkları küçük check in alanı ve minnacık merdivenleri görünce, adeta otel içinde onlara özel küçük bir otel kurulduğunu anladım. Üstelik daha dev bir alana kurulmuş Mini Kulübü, pardon Mini Oteli görmemiştim bile!

Her tatile gittiğimizde mekan değişikliğinden olsa gerek, Melina aşırı derecede bir mutluluk göstergesinin yanında huzursuz bir tavır da sergiler. Onu oyalayacak şeyler eğer azsa, ikinci gün havuz dışında her şey miadını doldurur. Ama bir çocuk havuzda en fazla ne kadar vakit geçirebilir? Günün belli zamanları birer saatlik su aktivitesinden ve dinlenmeden sonra, otelde çocukları oyalayacak başka bir aktivite alanı yoksa, tatil işkenceye dönüşebilir.

Hilton Dalaman’a geldiğimizde havuzu gördüğü için sevinç çığlıkları atan Melina’yı mutlu olduğu için ilk etapta hemen Mini Kulübe götürmek aklıma gelmedi. Ama bir saat sonra sudan çıkmadığı için elleri ayakları moraran kızımı havuzdan çıkardığımda ağlamasını durdurmak için kendimi Mini Kulübe attım ve gördüğüm manzara karşısında büyülendim. Okula geldiğimizi sandı Melina.. Park, eğlence ve aktivite aletleri, minyatür spor aletleri, minyatür bir çocuk restoranı ve açık büfesi, oyun ablaları ve abilerinin de olduğu harika bir mekandı. Yüz boyama, tuzlu hamurla figürler üretme, kostüm partisi, tyatro, oyuncaklar, neredeyse çocukları tüm gün bıraksanız kalmaktan bıkmayacakları küçük bir oteli andıran harika bir ortam.

Benim için en büyük iki sıkıntıydı;

“Melina’yı orada nasıl oyalayacağım?”

“Bu çocuk orada ne yiyecek?”

Mini Kulübün içinde, çocuklar için kendi boyutlarına göre hazırlanmış sağlıklı ve leziz açık büfeyi görünce tüm bu endişelerimden kurtuldum. Onca şey vardı ve bana hala “Çocuğunuz için özel bir şey hazırlamamızı ister misiniz? Çorba, blender? Bunları yapmamız mümkün” diyebiliyorlardı.

Teşekkür ettim sadece inanılmaz bir güven duygusu ve huzur içinde.

Mini Kulübün haricinde çocukların güneşten kavrulmadan kumlarla oynayabilecekleri üstü tente ile kapalı deniz kenarında bir alan hazırladıklarını görünce artık iyice ikna oldum tamamen çocukların konforunu düşünen bir otel olduğuna. Havlu aldığımız kulübelerde yüzme bezlerinin de ücretsiz temin edildiğini görünce iyice şoka uğradım. Burayı mutlaka yazmalıyım dedim kendi kendime.

“Otelde bulunan çocuk klubü Carpi Kidz Paradise, 500 metrekaresi kapalı, 1500 metrekaresi açık toplam 2 bin metrekarelik alana kurulmuş. Çocuklara özel bir resepsiyonla giriş yapılan (Oteldeki tüm çocuk hizmetleri ile ilgili olarak bu resepsiyondan bilgi alınabiliyor) Carpi Kidz Paradise’da yaş grupları ise 0-3 yaş, 4-7 yaş ve 8-10 yaş olarak belirlenmiş.

(4+ çocuklar ebeveyn imzası ve iletişim bilgileriyle birlikte oyun alanında bırakılabiliyor)

IMG_7855 IMG_7858

0-3 yaş Happy Babies – Carpi Kidz Paradise’da bulunan HappyBabies Play Room’da çocuklar için özel yumuşacık minderler, oyuncaklar ve soft bebek karuseli bulunuyor.

4-7 yaş grubu çocuklara özel tasarlanmış ve kişisel gelişimlerine yardımcı olacak bir çok aktivite bulunuyor.

8-10 yaş grubu çocuklar için ilgilerini çekecek farklı yarışma ve oyunların düzenlendiği Cool Kidz bölümü yer alıyor.

Kulübe özel amfitiyatro, sahne, aktivite odası, fitness bölümü, 3D sinema gösterimlerinin yapıldığı sinema odası, evcilik evi, mini sahne, bilim köşesi, playstation-bilgisayar oyunları ve lego odası, bebek oyun ve uyku odaları, çocuk aquaparkı, öğlen ve akşamları hizmet veren çocuk büfesi Carpi Kidz’de çocuklar için özel olarak tasarlanmış.

*Otelde ayrıca 2–12 yaş aralığındaki çocuklar için ücretli bebek bakıcısı hizmeti de bulunuyor.

El becerileri için pizza, kurabiye, kek, meyve salatası yapımı; bedensel gelişimler için spor olimpiyatları, havuz ve plaj oyunları, oyun parkı aktiviteleri ise çocukların gün boyunca katılabilecekleri aktivitelerden bazıları. Ayrıca kuru havuz fıskiye partileri, korsan-kızılderili-uzay-taş devri-tropical day gibi temalı günler, Madagaskar Çocuk Dans Şovu, Panayır Etkinliği, karaoke partileri de sezon boyunca çocuklarla birlikte olacak. Ayrıca çocuklar profesyonel bir eğitmen ile haftada 3 gün 2’şer saat yüzme dersleri alabiliyor.

Carpi Kidz Paradise’ın bu yıl ki aktiviteleri arasında Ezo Sunal Çocuk Atölyesi ile yaptığı işbirliği de yer alıyor.  Ezo Sunal, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca Carpi Kidz Paradise’da çocukların müzik ve dansla kendilerini keşfedecekleri özel bir program hazırlanmış.

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA’da, en son yeniliklerinden biri de “Mini Hayvanat Bahçesi – Zooland” 

2.5 dönüm alana kurulu Zooland’de pek çok nadir tavuk ve kuş cinsinden çiftlik hayvanlarına kadar uzanan yelpazede hayvanlara yer verilmiş. Zooland’de yer alan hayvan sayısı şimdilik 112.

Kış aylarından itibaren çalışmalarına başlanan ve 16 Mayıs 2015’te açılışı yapılan Zooland, çocuklar kadar yetişkinlerin de doğal hayatı deneyimlemeleri için geliştirilmiş. Çocuklar ve yetişkinlerin doğal yaşamdan giderek uzaklaştıkları büyük şehirlerden tatil için geldikleri Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA’da lüks bir ortamda yaz aylarının tadını çıkarmalarının yanı sıra doğayla bütünleşmeleri de temel amaçlardan biri. Zooland, Akdeniz ve Ege’nin en güzel buluşma noktalarında yer alan tesisin en güzel alanlarından birinde kurulmuş. Dalaman Çayı, Ege Denizi ve çam, çınar, sığla başta olmak üzere pek çok ağaçla bezeli ormana komşu olan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&SPA’da 2.5 dönüm alana kurulu Zooland, doğal göletin kenarında ve ormanın hemen yanında yer alıyor. 1.5 dönümlük alanın peyzaja ayrıldığı Zooland’de piknik alanı, doğal park alanı, oyun alanı ve dinlenme alanı gibi pek çok bölüme yer verilmiş.

Zooland’in konukları ise yine çocukların doğal yaşam ile bütünleşmeleri esas alınarak seçilmiş. Zooland’de yer alan 112 hayvan; nadir bulunan tavuk ve kuş cinsinden çiftlik hayvanlarına kadar uzanan hayvan türlerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Çin tavuğu, Denizli tavuğu, brahma, wilone, fizan, habeş ve altın küçük tavuk cinslerinin özgürce dolaştığı Zooland’de etrafta pek çok kuşun cıvıltıları eşliğinde eğlenceli olduğu kadar doğal bir yaşamın tüm ayrıntıları yaşanıyor. Zooland’de muhabbet kuşu, cennet papağanı, sevda papağanı, kanarya, Hint bülbülü, güvercin, bıldırcın ve keklik’in yanı sıra altın sülün, yeşilbaş ördek, Pekin ördeği, kuğu ve tavus kuşu gibi cinslere de yer verilmiş. Zooland’de ayrıca çocukların en sevdiği hayvanlar arasında yer alan keçiler ve tavşanlar da bulunuyor.

Zooland-HiltonDalaman11

Ultra herşey dahil hizmet veren Hilton Dalaman Sarıgerme’de bulunan restaurantlar:

Sarıgerme Restaurant ( Açık büfe, çocuk büfesi (biberon ısıtıcı, mikrodalda, blender, haşlanmış sebzeler, diyet büfesi bulunuyor)

hilton dalaman alakart

Vela Restaurant – Balık

Finesse Hint Restaurantı

A La Turca Türk Restaurantı

Alize İtalyan Restaurantı

Tao Uzakdoğu Restaurantı

 

Jakuzili ve standart gazebolar ise günlük olarak kiralanabiliyor.”

HiltonDalaman 533

Tüm bunların yanında otelin tek eksisi denizin belirli zamanlarda yoğun bir şekilde dalgalı olmasıydı. Benim için bu bir problem teşkil etmedi ama özellikle deniz tatili arayanlar için bunun önemli bir bilgi olacağını düşünüyorum.

Sevgiler;

Melina’s Mom