Anneler Müjde!

Çocuklarımız artık dilediği şeyleri de yiyerek, sağlıklı ve dengeli bir şekilde büyüyebilecek!

Teknolojinin hayatımızın her noktasını yönetmeye başladığını fark eden Sabri Ülker Vakfı ve uzmanları; çocuklarımızın gelişimini takip edebileceğimiz, pratik ve ücretsiz olan harika bir uygulamayı hayatımıza kattı!

Türkiye’de sağlıklı beslenme konusundaki soruların en güvenilir adreslerinden biri olan Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitü Vakfı; bir ilke imza atarak çocukların gelişimini kolaylıkla takip edebileceğimiz ‘iGrow’ adında harika bir aplikasyonu hayata geçirdi. Gelecek nesillerin daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için ebeveynlere yönelik geliştirilen bu uygulama; ücretsiz yüklenebilme özelliği ile topluma fayda sağlayan, sosyal sorumluluk tadında bir proje olmasıyla da dikkat çekiyor.

Sabri Ülker Vakfı ebeveynlerin ‘oğlum az mı yiyor? Kızım çok mu kısa? Ufaklık dedesi gibi uzun mu olur?’ gibi çocuklarının gelişim süreciyle ilgili sorularının yanıtlarını iGrow aplikasyonunda detaylarıyla ve profesyonel yönlendirmelerle ele alıyor. ‘Çocuklarımız gelişirken bize de takibi düşer’ sloganıyla  yola çıkan ve Türkiye’nin ilk çocuk aplikasyonu olan iGrow; dengeli beslenen ve sağlıklı büyüyen bir nesli yetiştiren ailelerin en yeni yol arkadaşı oluyor.

‘Her şeyi yiyebiliriz, önemli olan dengeyi tutabilmek!’ diyen Sabri Ülker Vakfı; sağlıklı yaşam için olmazsa olmaz temel besin öğelerinin alındığı, doğru bir beslenme alışkanlığının oluşturulmasına destek veren iGrow aplikasyonu ile bu konuyu ebeveynler için kolay ve ulaşılabilir bir hale getiriyor.  0-18 yaş grubunu kapsayan ve Türkiye’nin ilk çocuk aplikasyonu olan iGrow; çocukların doğum bilgilerinin girilmesiyle bir ölçümleme yaparak ortaya bir tablo çıkarıyor. Çocuğun büyüme eğrisini de gösteren aplikasyonda; yaş gruplarına göre hangi besinlerin ne kadar tüketilmesi gerektiği ve dengeli beslenme planının takibi tek bir tuşla yapılabiliyor.

iGrow uygulaması hakkındaki tüm güncel bilgilere http://igrow.sabriulkerfoundation.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı telefonlarınıza aşağdaki linklerden indirebilirsiniz:)

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.tno.igrow&hl=tr

AppStore: https://itunes.apple.com/tr/app/igrow/id531623639?l=tr&mt=8

Sevgiler,

Melinasmom

#igrowturkiye #sabriulkervakfi #beslenme #ilkcocukaplikasyonu #tipsformom 

iGrow Hakkında

  • iGrow uygulaması, Sabri Ülker Vakfı tarafından gelecek nesillerin daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için ebeveynlere yönelik hayata geçirdiği bir akıllı telefon uygulamasıdır.
  • 2011 yılında Hollandalı araştırma ve geliştirme kuruluşu TNO tarafından hizmete sokulmuştur.
  • Uygulamayı Türkçeye çevirerek toplumda sağlıklı beslenme konusunda çocuk yaşlarda başlayacak bir farkındalık yaratmayı hedefleyen Sabri Ülker Vakfı, genç nesillerin erken yaşlardaki gelişimini takip altına alınarak, ebeveynlere doğru yönlendirme ve öneriler yapılması konusunun altını çizmektedir.
  • Çocukluk çağındaki gelişim seyrinin takip altına alınarak, ebeveynlere doğru yönlendirme ve öneriler yapılmasının önem kazandığı noktada iGrow uygulaması ebeveynler için bir rehber niteliğindedir.
  • 0-18 yaş aralığındaki çocukların gelişimini takip edebilmek için hazırlanan I-Grow uygulaması kapsamında sunulanlar aşağıdaki gibidir:
  • Çocukların gelişim seyrini kayıt altına alarak ve ebeveynlere günlük tavsiyeler
  • Standartlara göre analizler
  • Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından açıklanmış referans verilere göre çocukların gelişiminin takibi
  • Beslenme, fiziksel aktivite, uyku alışkanlıkları başlıkları altında içerik ve öneriler
  • Çocuklar için aşı takvimi, ninniler ve sağlıklı menü önerileri