BU ARALAR FAVORİMİZ, PLAY DOH PRENSES ŞATOSU!

1

PLAY DOH, PRENSES ŞATOSU OYUN SETİ…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Melina ile oynadığımız oyunlardan, memnun kaldığımız oyuncaklardan, okumayı sevdiğimiz kitaplardan sizlere bahsetmeyi seviyorum. Sık sık gelişimiyle ilgili övgüler alıyor ve bununla ilgili önerilerde bulunmam konusunda sorularla karşılaşıyorum.

Yakından takip edenler bilir, Melina’nın dil gelişimi daha çok küçükten itibaren başlayan kitap aşkıyla doğru orantılı bir şekilde hızlı gerçekleşti. Aynı şekilde, ince motor becerileri de okulunda uygulanan Denver testinde yaşıtlarından biraz ileride çıkınca şöyle bir durup düşündüm… ‘Ben buna nasıl katkı sağlamış olabilirim?’ diye.

Parmak kaslarının gelişimi, yaratıcılığını geliştirmesi gibi faydalarıyla oyun hamurları her zaman hayatımızda önemli yer kapladı. Fakat sanırım yaptığım en mantıklı şey zaman zaman onu özgün çalışması için serbest bırakmanın dışında sık sık oyun hamuru oyun setleriyle de oynatmamdı. Çünkü bilirsiniz ki gün içinde bir kere yaptığınız bir aktiviteyi, misal sulu boya yapmayı çocuğunuza ikinci defa öneremiyorsunuz. Gün içindeki aktivitelerimize oyalayıcı ve faydalı bir şekilde çeşitlilik katmasıyla oyun setleri benim için puzzlelar kadar önemli.

Bu aralar favorimiz “Play Doh Prenses Şatosu” oyun seti. Alalı birkaç gün oldu ve günde en az iki ya da üç defa bu seti açıp dakikalarca oynuyor. İnanamıyorum…Hatta itiraf edeyim babası ve ben de neredeyse onun kadar keyif alıyoruz.

Setin üzerindeki özel bir aparatla Rapunzel’e upuzun bir saç ve küçük kalıplara hamur bastırarak rengarenk tokalar yapıyoruz. Onun saçlarını süslemek, prenseslere kalıplar yardımıyla hamurdan kocaman şapkalar, takılar yapmak çok keyifli.

PRENSES SATOSU

 

Oyun setleriyle Melina’nın her geçen gün hünerli parmaklarının daha bir keyifle güçlendiğini hissediyorum. Aktivitelerinizi çeşitlendirmeniz adına “Presnses Şatosu Oyun Hamuru Seti” iyi bir seçenek. Tavsiye ederim.

 

Sevgiler;

Melina’s Mom

1 YORUM