HADİ!

Herkese merhaba…

Ülkece madden ve manen altından kalkmakta zorlandığımız dönemlerden geçiyoruz… Darbeden savaşa, terör saldırısından ekonomik krize, tecavüz skandallarından Müslümanlığın katledilmeye çalışılmasına kadar her olayı aynı anda yaşıyor, istemeyerek dee olsa sindirmek durumunda kalıyoruz. Hepimiz sabah uyandığımızda bugün de kötü bir haber var mı telaşıyla telefonlara sarılıyor, sonrasında çocuğumuza eşimize ve sevdiklerimize bir şey olmadığı için şükredip hayatımıza devam etmek zorunda kalıyoruz. Hal böyle olunca insanın yatağından çıkıp hayata karışası gelmiyor ama maalesef kuşlar uçuyor, fırında ekmek pişiyor ve Ayşe Teyze yine de o mendili satıyor.

Bu gibi durumlarda işi en zor olanlardan biri de mesleğini sosyal medya üzerinden devam ettirmeye çalışanlar yani ben ve benim gibiler… Aslında orasının bizim ekmek kapımız olduğuna bir türlü ikna edemediğimiz bazı kişiler orada yaptığımız bir paylaşımın bankacının yaptığı bir müşteri görüşmesiyle aynı şey olduğunu kabul edebilse biraz daha normalleşebiliriz. Dilerim tüm bu yaşananlar bir akıl tutulmasının izleridir ve bir an önce izlerini yok ederek tüm insanlığın üzerinden uçup gider…

Ben tüm hassasiyetimle yaşanan olayların içindeyim ama dediğim gibi hayatın devam ettiğini kabullenmiş bir şekilde bugün sizlere eskiden annelerimizin yaptığı bir aktiviteyi tavsiye edeceğim;

‘‘KEŞFET, YAP VE PAYLAŞ!’’ by MelinasMom

Yani diyorum ki evde küçülen, eskiyen, ay köşesi söküldü artık giydiremiyorum dediğiniz şeyleri keşfedin ve bir şeyler yaratarak yeniden kullanın ya da paylaşın… Bunu evde çocuğunuzla birlikte iyi hissedebilmek için yapın, lütfen deneyin! Ben de ara ara sizlere bu konuyla ilgili fikirler vermeye çalışacağım ve sizlerden de kendi fikirlerinizi paylaşmanızı isteyeceğim.

Şimdi gelelim bugünün aktivitesine: ‘’Eski 2 çoraptan 1 yeni tozluk ve saç bandı yapmak!’’ Nasıl mı işte böyle!

Malzemeler;

2 adet külotlu çorap

1 makas

1 yapıştırıcı (silikon tabancası varsa mükemmel oluyor)

Eski düğme, kurdele, yapmak çiçek yaprağı vs ( süsleme için)

Tozluk Yapımı;

Çok amaçlı kullanabilen bu tozlukları ben iki kat çorap giydirmek istemediğim, Melina’nın rahat edemeyeceğini bildiğim zamanlar için yaptım. Öyle ya bacağın montun dışarıda kalan kısımları daha çok üşüdüğü için oraları iki kat korursam çok daha mantıklı olur diye düşünmekteyim =) Ve bu tozlukları evde sürekli düşen ve çorapla gezmeyi sevmeyen çocukları olan annelere de şiddetle tavsiye ediyorum. Çorabın parmakları saran kısımlarını da keserseniz hem ayakları özgür bırakmış olur hem de çocuğunuzun dizlerini bir nebze de olsa korumuş olursunuz.

Tozluk olacak kalın çorabı 2 parça olacak şekilde kesin ve boyunu çocuğunuzun bacak boyuna göre ayarlayın.

Daha ince olan çorabı da çok ziyan etmeden ayak kısımlarından falan tozluğun üzerine yapışacak küçük kalpler, şekiller kesin ve silikon tabancası yardımıyla yapıştırmaya başlayın. Son olarak evde varsa bir kurdele vs ile de sizin ve çocuğunuzun zevkine göre tasarımınızı sonlandırın.

İşte karşınızda çocuğunuza kendi ellerinizle hatta onunla birlikte de yapabileceğiniz keyifli bir yeni yıl hediyesi! =)

tozluk-1 tozluk-2 tozluk-3 tozluk-4 tozluk-5

***

Dikiş gerektirmeyen ‘Kolay Saç Bandı’ için de yapmamız gerekenler şöyle;

Küçük kalpler yaptığımız kırmızı çorabın sağlam kalan 2 parçasının uçlarını birleştirip, yapıştırıcı yardımıyla tutturuyoruz. Ben hızımı alamayıp muntazam kestiğim parçalardan saç tokası falan yapmaya da çalıştım, bilginiz olsun =)

Açıkta kalan kalın uçları da iç içe geçirip yapıştırıcıyla birleştirince harika bir saç bandımız olmuş oldu!

sac-bandi-1 sac-bandi-2 sac-bandi-3 sac-bandi-4 sac-bandi-5

BİR GÜN BENCE BİZİM YETİŞTİRDİĞİMİZ ÇOCUKLAR DÜNYAYI KURTARACAK…

SİZ DE İNANSANIZA.

Sevgiler;

Melina’s Mom