BİR MEDİTASYON TEKNİĞİ – ‘MIŞ’ gibi yap!

3

Bir Meditasyon Tekniği – ‘MIŞ’ gibi yap!

Yıllarca yaşadığım iş stresi, yoğunluk, hamile kalamama baskısı, üstüne üstlük bir de insanlara bu durumu anlatmak zorunda olmak beni iyiden iyiye mutsuzluğa sürükledi. Yüreğimde hissettiğim bu ağırlık hayatımı, yakın çevremle olan ilişkilerimi, hatta kendime karşı olan davranışlarımı bile etkiledi. Artık kendime güvenmiyordum… Toplum içinde beğenilen, takdir gören, imrenilen bir kadın olarak görülüyor olmama karşın hiçbir ortamda omuzlarımı dik tutamıyordum. Yeniden ben olmam belli ki uzun zaman alacaktı. Peki, nasıl olacaktı?

Bu noktada, gittiğim meditasyonların ve okuduğum kişisel gelişim kitaplarının çok faydasını gördüm. Artık arkasına saklandığım kabuğumdan bir şekilde çıkmam gerektiğine inanıyordum. İlk olarak çok yakın bir psikolog arkadaşımın da önerisiyle kendime bir defter edindim. Her fırsatta kendimle baş başa kalabileceğim, huzurlu bir ortam yaratmaya ve bu deftere her gün bir şeyler karalamaya başladım. Sol sayfaya şu anda sahip olduğum için şükrettiğim şeyleri sıralıyor, sağ tarafa ise sahip olmak istediğim şeyleri yazıyordum. Fakat bunları, aslında onlara gerçekte sahipmişim gibi cümlelere döküyordum. Yani evrene bunların gerçekte benim olduğuna dair mesajlar gönderiyordum.

Bunu yapmaya başladığımda ‘bana ne faydası olabilir ki?’ diye düşünmekten kendimi alamadım. Aslında cevap çok basitti. Kendimi her ortamda ‘eksik’ hissediyor olmamın vermiş olduğu güvensizlikle, artık güncel muhabbetlerden ve programlardan zevk almıyordum ve kendim için bir şeyler yapmam gerekiyordu. Gerçekten inanarak ve gönülden isteyerek bu meditasyonları yapmaya devam edersem, faydasını görecektim. Ben de öyle yaptım.

Zaman geçtikçe sol tarafa yazdıklarım (gerçekte sahip olduğum için şükrettiklerim) çoğalmaya, sağ tarafa yazdıklarım (arzu ettiğim ama gerçekte var ‘mış’ gibi) azalmaya başladı. Gördüm ki, bunlara sahip‘MIS’im gibi yazıyor olmam, böyle algılamam, evrene yolladığım bu pozitif mesajlar sayesinde hayal ettiklerimin bir bir gerçekleşmesine yardımcı oldu. Yazdıkça inanmaya başlamıştım. Hayal ettiğim role büründükçe de, etrafımdaki olayların ona göre şekillenmeye başladığını gördüm. İmkansız gibi görünen, ama insanın iç huzurunu bulmasına fayda sağlayan bu basit ama faydalı meditasyon tekniğini bir müddet uygulamanızı öneririm.

Örnek:

  • Sol Sayfa

Güzel bir evliliğim var.

Çok güzel bir ailem var.

Beni anlayan harika bir kocam var.

İyi para kazanıyorum.

Güzel bir kadınım.

İşim var.

Arabam var.

Annem var.

Babam var.

Kardeşim var.

  • Sağ Sayfa

Spora başladım kendimi daha zinde hissediyorum.

Beni mutlu eden insanlarla görüşüyorum.

Huzurluyum.

Tam ve mükemmelim.

Akupunktura başladım.

Kendime iyi gelecek kitaplar okuyorum.

Kadın portallarına girmeyi bıraktım.

Bu denemede hamile kaldım.

Çok güzel, renkli gözlü bir kız çoccuğum var.

Onunla birlikte piyano dersi alıyoruz.

Zevk aldığım bir iş kolu buldum, kendi işimi yapıyorum.

Vb.

Her gün devam edeceğiniz bu meditasyon, sizin gerçekten mutlu ve huzurlu hissetmenizi sağlayacak. Sağ sayfaya yazdıklarınız gerçekleştikçe, onları sol tarafa, şükrettikleriniz bölümüne yazmaya başladığınızı gördükçe mutluluğunuz ve bu tekniğe olan inancınız artacak…

Ayrıca, bana gerçekten zor dönemlerimde çok faydası dokunmuş olan 3 kitabı mutlaka okumanızı öneririm. Okuduktan sonra eğer isterseniz bana mail atabilir, bu kitaplar sayesinde yaşadığım değişimleri, çıkardığım dersleri paylaşmamı isteyebilirsiniz 🙂

  • · Aykut Oğut – Aynalı Kitap
  • · Kryon – Yuvaya Yolculuk
  • · Beki İkala – Meleklerle Yaşamak

Sevgiyle Kalın;

Melina’s Mom

 

3 YORUMLAR