BİR HABERİM VAR :) 

0

Ülkemizde güzel şeyler de olmuyor değil…
Bugün üzücü ve karamsar günlerin ardından gelen bir konser haberiyle yüzümde tatlı bir tebessüm belirdiğini fark ettim; ‘’Tarkan, 18 Şubat 2017 Cumartesi günü 21:00’ de Volkswagen Arena’da sahne alarak “eğitimde fırsat eşitliği” misyonumuza destek olacak… Konser için yapacağınız bağışlarla amacımız; Darüşşafaka’da öğrencilerimizin sanat derslerini tek bir alanda gerçekleştireceği bir “Sanat Merkezi” oluşturmak’’ diyordu mesaj.

Belli ki geleceğimizin umudu olan gençlerimiz; kendilerini sanat alanında da geliştirmek istemişler ama donanımlı bir alana sahip olmadıkları için bu hayallerine bir süreliğine ara vermişlerdi. Ne kadar şanslıyız ki Türkiye’nin ve hatta Dünya’nın severek dinlediği, gururumuz olan Tarkan; bu önemli amaca hizmet etmeyi gönülden kabul etmişti. Hem sevenleri onu dinleyecek hem de ülkenin yeni sanatçılarının yetişmesi için güzel bir amaca hizmet etmiş olacak.

Öğrencilerin hayalindeki gibi bir merkez… Hem bünyesinde vurmalı, üflemeli, yaylı çalgılar için atölyelere sahip hem de piyano, keman, çello, saksafon, şan eğitimi, resim, heykel atölyeleri ve drama salonlarının her birine… Düşüncesi bile heyecan vericiyken bu güzel oluşumu elimizden geldiğince desteklemek öğrenciler ve öğretmeleri için çok önemli…

Ben bu konsere gidip Tarkan’ı dinlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum=) Sizlerinde orada olmasının hem ülkece birlik olduğumuzun hem de söz konusu ‘gelecek’se her alanda onu koruyup, kolladığımızın bir göstergesi olacağını düşüneceğinizden hiç şüphem olmayacak! =) 18 Şubat’ta Volkswagen Arena’da görüşmek üzere!

Biletlerle ilgili bilgi için:

https://www.darussafaka.org/haberler/2017/tarkan-darussafaka-yararina-soyluyor