BAHARDA ŞİRİNCE!

0

Stonehouse By İpek 

Yaz tatillerini çok severim. Deniz, güneş, kumun  yeri ayrıdır bende. Yengeç burcuyum ben, tam bir yaz çocuğuyum. Ama gidilecek doğa harikası yerler keşfedilebilirse bahar da bir başkadır. Son zamanlarda yaşanan talihsiz olaylar beni derinden etkiledi. Sanırım bu defa o korkunç olayla ilgili çok fazla görsel paylaşıldığından, psikolojik anlamda yıprandım. Her şeyden uzaklaşmak istedim. Kendimi Şirince’de buldum. 
Daha önce hep kışları ya da yazları geldiğim bu köye baharda bir başka aşık oldum. Şimdi size Şirince hakkında önemli bilgiler vermek istiyorum.

Birincisi ve en önemlisi buranın havasını mutlaka bir de baharda deneyimleyin. Ağaçların hışırtısı, rüzgarda birbirine vuran yaprakların çıkardığı sesler, yüksek bir yer olmasından kaynaklanan serin ama güneşli havası sizi alıp başka diyarlara götürüyor. 

Bizim kendi butik otelimiz olan Stonehouse Byİpek’te bu sene ilk defa havuzsuz bir tatilin de çok keyifli olabileceğini anladık. Çiftlikte her zamankinden az vakit geçirdik. Köye yalnızca bir kere gittik. Özellikle hafta içleri inanılmaz sakin ve huzurlu olan köyün dışında o kadar çok gezilecek yer var ki biraz da onların tadını çıkardık. 

Stonehouse web

0549 7347707

Bence yolunuz buralara düşerse şarap tadımı, köyün içinde turistik gezinin dışında köy etrafındaki kırlık alanları da mutlaka gezin. Alın çocuğunuzu, koyun kanguruya veya slinge, yürüyün…. Yollar engebeli oldugundan bebek arabasıyla öyle uzun yürüyüşlere çıkamıyorsunuz ama, slingle çok rahat edeceğinize eminim. Biz bu sefer Melina artık büyüdüğü için birlikte yürüdük. Engebeli otlaklara tırmandık, yorulduğumuzda çimlere oturduk, önümüze çıkan hayvanları sevdik, besledik. Oksijeni iliklerimize kadar çektik. Yeri geldi hiç konuşmadan, birbirimizi rahatsız etmeden etrafı izledik. Rüzgarın sesini, horozların ötüşünü dinledik. 

Öğlen vakti otelimize dönüp hamağa kıvrılıp uyuduk… 

Buralara gelirseniz köyden 15-20 dk yürüme mesafesi uzaklıkta olan Matematik Köyü’nü mutlaka görün. 

İzmir havalimanından otomobille 45 dk mesafede olan Şirince Köyü’ne gelmek için havayolu shuttle larını kullanabiliyorsunuz. Veya en garantisi Stonehouse Byİpek’i arayıp, transfer isteyebilirsiniz.

Biz bu akşam İstanbul’a dönmek zorundayız. İçim bir buruk.. ? Ama en kısa zamanda buraya geri dönüp, salaş, bohem, artniyetsiz, kendi halinde yaşantımıza burada devam etmek istiyoruz.

   

  

  

 

Otel içinde bulunan kütüphanede eski dergilerin ve gazatelerin toplu ciltlerini, çizgiromanların ilk sayılarını bulabilir, en az 5-6 saatinizi onların başında geçirebilirsiniz. 

  

  

  

  

  

  

Sevgiler,

Melina’s Mom