BAĞIŞIKLIĞINIZI GÜÇLENDİRİN

0

Bağışıklık sistemimizin durumu sağlıklı beslenmeyle doğru orantılıdır! 
Son 3 haftadır hayatımın en yoğun dönemlerinden birini geçiriyorum ve ne benim nede Melina’nın bünyesi buna daha fazla dayanamadı. İkimizde en ağırından hasta olduk, yataklara düştük ama o kısa sürede kendini toparladı çok şükür! Basbayağı zatürre oldu benim minik! 
Antibiyotiğe karşı bir duruşum olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Eski zamanlarda doğal yöntemlerle atlatılan soğuk algınlığı, grip gibi hastalıkları günümüzde de hem doğal hemde içeriği özel olarak geliştirilen takviyelerle atlatabileceğimizi düşünüyorum. Bu özellikle kızım söz konusu olunca bir hayli dikkat ettiğim bir konudur çünkü ben hızlı toparlanabilmek için bir serum alabilirim ama minik meleğime bunu nasıl yaparım? Peki hastalıklardan uzak durabilmesi yada hastalığı kolay atlatabilmesi için neler mi yapıyorum? 
* Öncelikle sağlıklı beslenmesine dikkat ediyorum. Meyveyi, sebzeyi, doğal olan her şeyi evimizde bulundurmaya özen gösteriyorum. Ama bazende işler yolunda gitmiyor ve okuldan, dışardan bir yerden hastalık bünyeye giriyor. Tıpkı geçen haftalarda Melina’nın zatürre  olması gibi. Mecburi olarak başladığımız antibiyotik tedavisi tek başına yeterli olmayacaktı. 

Hemen geleneksel anne çayı mesailerime başladım. Zencefil, bal, elma kabuğu ve limonu kaynatıp, bol bol içtik. 

Propoliste bu dönemlerimin bir diğer kurtarıcısı olarak imdadımıza yetişir. Ham bal, propolis ve polenli efsanevi bir karışımla düzenli olarak Melina’ya yedirdim.

Antibiyotik tedavisine kardeş olarakta yeni bir şey keşfettim ve onu kullandım. Adı Efa Pop! Bir ilaç değil, sadece beslenmeyi düzenli tutabilmek ve sağlıklı şeyleri yiyebilmek için iştaha takviye yapıyor ve vücudu dinç tutuyor. Biliyorsunuz hastalık dönemlerinde en önemlisi iyi dinlenebilmek ve iyi beslenebilmek. Ama iştahı o dönemde ara ki bulasın! Efa Pop gerçekten bu konuda imdadıma yetişti. Bilinen bir diğer adıda ‘çiğnenebilir balık yağı hapları’. Balıklı sakız gibi bir şey ve çocukların almayı pek sevmediği Omega3 ü sevimli bir oyuna dönüştürmesi de beni etkiledi açıkçası. İncelemek isteyenler ve sorusu olanlar için içeriğini buradan paylaşıyorum. 

Sevgiler, 

Melina’s Mom