FAVORİLERİM!

APPLE STORE UYGULAMALARI

Son zamanlarda en çok aldığım sorulardan biri, telefonuma yüklediğim, bir de Instagram’da fotoğraf veya video editlemek için kullandığım uygulamalar. İşte benim telefon ekran görüntüm. :=)

IMG_6838 IMG_6839 IMG_6840

Mailler, mesajlar kısmından umarım bir çok soruya neden birebir cevap verip dönemediğimi anlayabilirsiniz:)) Gerçekten ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum, mesajlarınızın bir çoğuna da dönüyorum fakat Melina ile kaliteli vakit geçirmek için bazen kontrol dahi edemiyorum. Lütfen yanlış anlamayın ve bana küsmeyin olur mu? Sizi seviyorum!!

Ekran duvar kağıdımı da soranlar oluyor, bu fotoğraf da onlar için gelsin 🙂

Melinasmom Duvar Kağıdı
Melinasmom Duvar Kağıdı
 1. En sevdiğim App Store uygulaması tabii ki en en en sevdiğim sosyal medya ağı  olan, INSTAGRAM!
 2. Tabiki, SNAPCHAT ikinci sırada favorilerim arasında!
 3. WHATSAPP çıktığından beri SMS kullanmayı unuttum diyebilirim!
 4. MC SNAP! Web siteme üye olan kullanıcılara özel mailig yapmamı sağlıyor. Biz burada çok şey konuşuyoruz. 8-9 saniyede üye olabilirsiniz!
 5. WordPress. www.melinasmom.com a telefonum üzerinden hızlıca yazı giebiliyorum! Bilgisayar açmama gerek bile yok!
 6. Sonra SPOTIFY var, hoparlöre bağlayıp sınırsızca müzik dinleyebilmem için! Şu anda bile sizin için bu yazıyı yazarken bir yandan müzik dinliyorum. Yaptığım işe enerji katıyor muzik!

  SPOTIFY
  SPOTIFY
 7. SWARM! Foursquare’i aktif kullanıyordum. Swarm’a ve bu tarz yer bildirimleri gönderen uygulamalarda beni yalnızca arkadaşlarımın takip etmesine izin verebiliyorum..
 8. FITWELL… Gün içinde yemek yemeyi bırakın, su içmeyi bile unutan bana harika bir yönlendirme sağlıyor. Sağlıklı beslenmem ve öğün atlamamam için her zaman yardımcım!
 9. Son olarak, Olympus fotoğraf makinamdaki fotoğrafları saniyede telefonuma atmama yardımcı olan Ol.Share en sevdiklerimden!
FAVORİ INSTAGRAM UYGULAMALARI

Ve tabi bir de o en çok merak edilen sorunun cevabı! Instagram’da fotoğrafları ve videoları düzenlemek için hangi programları kullanıyorum?

İşte 2016 Foto ve Video Düzenleyici Favorilerim!
 1. Snapseed benim için fotoğraf ve renk ayarları düzenlemede bir numara. 2015’de de favori uygulamamdı. Henüz tahtını başka bir uygulamaya kaptırmadı.  Snapseed’de en çok, fotoğrafın renk ayarlarıyla oynuyorum. Eğer bir fotoğraf karanlık çıkmışsa, ters ışık varsa onu düzelmek için kullanıyorum.
 2. Picsart programını, fotoğraftaki istemediğim görüntüleri silmek için kullanıyorum.
 3. Facetune programını fotoğrafın bazı alanlarını beyazlatmak için ve arka planı bulanıklaştırmak için kullanıyorum. Fotoğraflarımı genelde bu 3 programla düzenliyorum.
 4. Imovie, tabiki de Melina’nın o geçişli ve müzikli videolarını Imovie ile yapıyorum. İşte bu da en çok aldığım sorulardan birisi! Kullanmayı öğrenene kadar biraz zorluk çekiyorsunuz ama öğrendikten sonrası çok kolay… Harika kısa filmler ve klipler bile düzenleyebiliyorsunuz.

İşte bunlar benim Apple Store’daki uygulamalardan en beğendiklerim. Umarım sizler de faydalanırsınız.

Sevgiler;

Melina’s Mom