Çikolatalı Armut Tatlısı Tarifi 

Geçen hafta burada paylaştığım pratik ve sağlıklı ‘abur cubur’ tarifim çok ilgi görünce hemen ona benzer meyveli bir tarif daha paylaşmak istedim. Evet, mevsim kış ve hastalıklar kapıda bizi bekliyor. Çocukların daha çok meyveye ve vitamine ihtiyaçları var.

Günümüzde internetin, reklamların ve tüketim çılgınlığının etkisiyle çocukların sağlıklı olan her şeyden uzak durma meyilleri var… Bu durumda anneler olarak bizler de hem sağlıklı hem de onların sevdiği tatları bir araya getirmeye çalışmaktan yılmamalıyız diye düşünüyorum. Hem de çikolata vb şeyleri meyvelerle bir araya getirerek, onlar da biz de aynı anda mutlu olabiliriz.

Bugünkü atıştırmalığımızın ana kahramanı elmanın en yakın arkadaşı ‘Armut’. =) Oda kışın mucizelerinden biri bence. Armut’un en çok yakıştığı şeylerden biri ise çikolata. Peki, bu ikisini pratik olarak nasıl bir araya getireceğiz?

Malzemeler;

Armut (sapları kopmamış olursa çok sevimli bir görüntü elde ediliyor)

Çikolatalı sos veya tercihen kakaolu puding,

Üzerine tercihe göre badem, fındık ya da ceviz…

Hazırlanışı;

Armutları muntazamca ortadan ikiye bölüyoruz. Kabuğu çok ince değilse soymanızda fayda var. Saplarını bir penguenin gagası olacak gibi hafif kıvırmanızı tavsiye ederim. Armutların üzerine hazırlayıp soğuttuğunuz 2-3 kaşık çikolata sosunu (veya pudingi) dökebilirsiniz. Eğer evde mevcutsa benim gibi bademle süsleyebilirsiniz.

Afiyet olsun…  #tipsformoms #melinasmomöneriyor

Sevgiler;

Melina’s Mom