YAZ PLANI…

0

BU YAZ PLANIM, YALNIZCA KENDİMİ DİNLEMEK…

Yaz geldi mi sizin de içiniz kıpır kıpır oluyor mu benim gibi? Yarın 1 Haziran ve benim içimi yine çocukluğumdaki gibi bir heyecan kapladı. 26 Haziran doğumluyum… Belki de bu yüzden bu mevsimi bu kadar çok seviyorum.

Melina’ya da sordum geçen gün. Kışı daha çok sevdiğine neden şaşırdım ki? O da, kış çocuğu çünkü… Sıcağa asla tahammül edemiyor. Onu yazın nasıl mutlu edeceğimi bilemiyorum. Sanırım yazlık bir yere gidip, şişme bir havuzun içine bırakacağım bir ağacın altında, bütün gün ördekler gibi takılacak…

IMG_5222

Eskiden en çok tatil köylerine gitmeyi severdim. Ya da eğlence mekanlarının bol olduğu tatil beldelerinde gece çıkmayı. Yaş ilerledikçe zevkler de değişiyormuş. Bu yaz hiç bir otel ya da mekan bana cazip gelmedi. Kızımla ve eşimle baş başa olacağım, kendi özel alanımızın dışına çıkmadan sakin bir tatil yapmak istiyorum. Sanırım gerçekten izole yaşayacağımız bir yaz bizi bekliyor. Tüm gün yalnızca kızımla ilgilenmek, onunla birlikte yüzmek, oynamak, uyumak, dinlenmek istiyorum. Kitap okumak istiyorum. Yıllardır hayalini kurduğum kitabımı yazmaya başlamak istiyorum.

Kendimi dinlemek, kendimle baş başa kalacağım zamanları çoğaltmak istiyorum. Uyumasam da, gözlerimi kapattığım ve hiç bir şey düşünmediğim anları yaşamak istiyorum. Zihnimi boşaltmak istiyorum. İhanetleri, nankörlükleri, kötü düşünceleri affedip tüm bu kaostan kendimi kurtarmak istiyorum.

Bugün, kendime yıllardır  her konuda çok yüklendiğimi fark ettim. Neden hep her şeyi mükemmel yapmak zorundaydım ki? Hayatımın hangi devresinde kazandım ki bu kalıbı-inancı? Keşke her şey çocukluğumuzdaki kadar kolay olsa… Sorumluluklar arttıkça, eğlenmeye ayırdığımız vakitler azalmasa… ‘Keşke hep çocuk kalsak.’ ama yaşlanarak. Yalnızca içimizdeki çocuğu kötü yürekli insanlar olgunlaşmak zorunda bırakmasa…

Neyse alışkın değilsiniz bu tarz melankolik hallere bloğumda. Temmuz’da ben bir gidip dinleneceğim. Yaz bitince güç toplamış olarak döneceğim. :=) Söz.

Sevgiler,

Melina’s Mom