LOHUSA GECELİĞİ ÖNERİSİ

0

 

Doğum Çantasındaki ‘Meli’, ‘Malı’ lardan…  Lohusa geceliği nereden alınır?” diyorsanız… İndirimi de kaçırmayın…

 

Geçen gün bir arkadaşımın aile arasında yaptığı biz bize eğlendiğimiz gerçekten çok keyifli bir baby shower partisine gittim. Partiye gitmeden önce günlerce ne alabilirim, beni en çok ne mutlu ederdi diye düşündüm. Sonra kendi baby showerım olduğu döneme gittim… Bebeğime alacağım, ihtiyaç haricindeki tüm kıyafet ve aksesuarları kendim seçmek istediğimi, o dönemde gelen fazla eşyanın bir çoğunu ona aslında giydiremediğimi hatırladım. ‘Ben olsam ne isterdim ve gerçekten beğenirdim?

Empati, bir insanın yerine kendini koyabilme, ikili ilişkilerimin hepsinde sıklıkla başvurduğum bir yol. Bence karşındakini en mutlu edecek şeyi bulma yetisi de empati kurmaktan geçiyor… Şanslıysanız ve aynı frekanstaysanız, çoğu zaman tutturuyorsunuz da.

Bunları düşünürken aklıma hamilelikte 2-3 adet almak zorunda kaldığım, benim için ciddi masraf olan, mağaza mağaza gezip bir türlü beğenemediğim lohusa geceliklerinin üzerimde yarattığı stresi anımsadım ve araştırmaya başladım. Harika lohusa gecelikleri, sabahlıklarının olduğu, aynı zamanda bunlara uygun hastanede poz vermeye uygun bebek battaniyesinin bulunduğu gerçekten kaliteli olduğuna güvendiğim bir markanın ürünüyle karşılaştım. Hali hazırda %100 ipek olan gecelikleri Harvey Nichols mağazasında satılıyordu, bunu bildiğim için ürün daha çok ilgimi çekti. Ama bu yeni ve sadece kendi web sitesinde satışa sunduğu, yalnızca hamilelere ve annelere yönelik bir segmentti. “Dolce Moms” lohusa geceliklerine ve sabahlıklarına yepeni bir soluk getirmiş. Hem şıklık, hem kalite hem de rahatlık bir arada…Ben tüm koleksiyondan gerçekten çok etkiledim. Ben hamileyken neredeydin Dolce Moms?

Neyse diyeceğim o ki, ben aldığım gün indirimde değildi. Ama şu an indirim mailingini aldığım anda bunu yazmalıyım dedim… Bence kaçırılmayacak bir fırsat. Hamileliğinizin başındaysanız, ya da en yakın arkadaşınız hamileyse hiç düşünmeden alıp 1 tane kenara atın derim..  Bu sırada hastaneye giderken doğum çantanızda en az 3 gecelik, 2 sabahlık bulunması gerekiyor. Çünkü doğum katında gezerken sabahlığa ihtiyacınız oluyor. Peki neden bu kadar fazla? Çünkü doğum sonrası normal olarak kanamanız oluyor…

Bedenler hakkında bilgiler web sitesinde mevcut. Son 3 ayda çok daha hızlı kilo alındığını unutmayın. Dikkat:=)

Ben doğum fotoğraflarımın bir çoğunu lohusa geceliğimin duruşunu pek beğenmediğimden paylaşamıyorum. Bir gecelik deyip geçmeyin ve en az birini yani ilk gün giyeceğinizi mutlaka çok şık bir yerden alın… Demedi demeyin. Sonra benim gibi en anlamlı fotolara bakarken dövünürünüz.:=)

 

Sevgiler;

Melina’s Mom