VESTEL PYROJET ÇAMAŞIR MAKİNESİ! GERÇEKTEN FARK YARATAN BİR ÜRÜN…

0

Geçen gün, annemlerin evinde hummalı bir çalışma vardı. Tüm spotları değiştirirlerken evi battığı için yakınan annemi telefonda dinlerken, ‘Eee, durup dururken kendinize neden iş çıkardınız öyleyse?’ dedim. Eve gelen elektrik faturasının meblağını duyduğumdaysa ağzım açık kaldı. ‘Neredeyse bir şirketin elektrik faturası kadarmış. Ne yapıyorsunuz siz böyle?’ dediğimde, farklı bir şey yapmadıklarını ve bu eve taşındıklarından beri bu sorunla karşı karşıya olduklarını öğrendim.

Böyle bir işe girişmişken, bu eve taşındıklarından beri yani yaklaşık 9-10 yıldır kullandıkları tüm beyaz eşyaları değiştirmek istediklerini de belirtti ve internet kurdu olan benden en tasarruflu çamaşır makinelerini ve fiyatlarını araştırmamı istedi. Babamın da bu bilgiye ihtiyacı olduğunu, Şirince’de bulunan butik otelimizde de, çok fazla çamaşır yıkandığı için daha tasarruflu bir çamaşır makinesi aradığını söylediğinde, sıvadım kolları ve araştırmaya başladım.

Araştırırken çok fazla ilgimi çeken bir ürün ve ciddi fark yaratan özellikleriyle karşılaştım. Diğer tüm A+++ ürünlerden %70 daha az enerji ve benzer kapasiteli ürünlerden %28 daha az su tüketen Vestel Pyrojet çamaşır makinelerinin, dünyada bu konuda tek olduğunu öğrendiğimde, anneme ve babama önereceğim çamaşır makinesi bu olacaktı elbet ama benim daha fazla ilgimi çeken ve bu yazıyı paylaşmama sebep olan özellik bambaşka bir şey oldu.

Araştırmamı yaparken, çocuklar için de çok faydalı olduğunu düşündüğüm muhteşem bir özellikle karşılaştım. Bu yüzden, bu bilgileri sizlere de aktarmak istiyorum.

Vestel Pyrojet çamaşır makinesinde özel olarak bulunan, Alerji Uzmanı programı, 7 alerjen ve 4 bakteri üzerinde etkili olan Türkiye’deki ilk program. Polen, kedi, köpek tüyü, toz gibi en yaygın alerji rahatsızlıklarına neden olan 7 alerjen ve deri, bağırsak enfeksiyonu gibi hastalıklara sebep olabilen 4 bakteri türüne karşı koruma sağlıyor. Bu özelliğiyle en etkili alerji programı olma sıfatını taşıyor.  Dünyanın en prestijli Alerji kurumu Alerji UK tarafından da onaylı olan Alerji Uzmanı programı, ile küçük bebeklerimizin ve çocuklarımızın çamaşırlarının temizliğinin çok daha güvende olması hoş bir şey.

“Etkili olduğu alerjenler: Polen, kedi, köpek, toz, mite, mantar,küf.

Etkili olduğu bakteri türleri: Aspergillus niger, escherichia coli, candida albicans, staphylococcus aureus.”

**7 alerjen ve 4 bakteriye karşı temizlik sağladığı, Allergy UK tarafından test edilmiştir. Allergy UK, İngilteredeki 21milyon alerjik hastaya yardım için kurulan ve İngiliz Allergy Vakfı’nın faaliyetlerini gerçekleştiren bir kuruluştur. Detaylı bilgi için: www.allergyuk.org

Ayrıca, Pyrojet Teknolojisi sayesinde,  A+++ çamaşır makinelerinden %70 daha az enerji harcıyor ve benzer kapasiteli ürünlere kıyasla da %28 su tasarruf sağlayabilecek olmamız da seçimimizi yapmamızda ciddi rol oynayan bir diğer etken oldu. Bu sayede yıllık ve elektrik ve su harcamamızı azaltmış olacağız.

Makinede bulunan Eco Time modu ve Finish Time modu da, gerçekten çok etkileyici iki özellik.

Türkiye’de 22:00-06:00 saatleri arasında elektrik ücretlendirmeleri daha düşük.

Eco Time Modunu seçtiğinizde makineniz bu saat aralığında çalışıyor ve elektrik ücretinden tasarruf etmenizi sağlıyor.

Finish Time modu ile de, Çamaşırlarınızın makinede bekleyip kırışmasını önlemek için, makinenin durma saatini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Makineniz bitiş saati ve program süresini hesaplayarak yıkamayı otomatik olarak başlatıyor.  Bu benim için gerçekten çok önemli bir özellik çünkü çamaşırları asacağım diye çamaşır makinesinin bitmesini beklemek zorunda kaldığım, gözümden uyku akan gecelerde bu özelliği çok hayal ettiğimi biliyorum. Meğerse Vestel yapmış bile.

Makinenin şık görüntüsünün yanında, çalışırken neredeyse hiç ses çıkarmıyor olması da çok etkileyici. Çünkü bebeğiniz uyurken bile rahatlıkla çamaşır yıkayabiliyorsunuz. Annemin evinde özellikle, 8-9 senedir kullandıkları için, sıkma esnasında neredeyse yürüyen bir makine olduğu için, yeni çamaşır makinemizle orada kaldığımız günlerde Melina’nın uykularının bölünmesinden de kurtulmuş oldum.  Gerçekten fark yaratan özellikleriyle benim çok ilgimi çeken bu ürünü sizlerle de paylaşmak istedim.

Sizin de ilginizi çektiyse daha detaylı bilgiyi Vestel ‘in sayfasında bulabilirsiniz; http://www.vestel.com.tr/rekortmen-camasir-makinesi

Sevgiler;

Melina’s Mom