TÜP BEBEK DESTEĞİ – SGK KAPSAMINDA TÜP BEBEK DENEMESİ 3’E ÇIKTI!

0

Tüp Bebek Desteği


 

Uzun zamandır beklenen oldu, Tüp Bebek’te devlet desteği 2’en 3’e çıktı! 

Hep şunu düşünürüm… Bazı insanlar neden diğerlerinden daha şanslı… Neden şartlar eşit olamıyor hayatta… Yıllardır devletin Tüp Bebek’te sadece 2 denemeye destek veriyor olması içimi hep burkardı. Ben ilk 3 denemede başarıya ulaşamadım ve devlet desteği ile yaptırmak zorunda kalsaydım, Melina belki de bugün kollarımda olmayabilirdi. Tabi ki herşey kader, kısmet.  Bunu biliyorum… Onun bu dünyaya geleceği vardı ve zor da olsa bu oldu. Peki ya durumu olmayanlar? Neyse ki, tam anlamıyla olmasa da, içime bir nebze su serpti bu onay…

Her yapılan tüp bebek denemesi hem maddi hem de manevi güce bağlıdır. Genel olarak çiftler 2 veya 3 denemede başarı yakalarlar. İlk denemelerde umutsuzluğa kapılmamak gerekir. Aslında 10 denemeye kadar yapılabilir.  diyor Bülent Tıraş.

Keşke daha da fazlası yapılabilse. Ama şimdilik ‘Buna da şükür” demekten başka bir şey gelmiyor elden.  Hem sevindim, hem hala buruğum… Yine de bir gerçek var ki, doğacak çocuğun bu dünyada kısmeti varsa, öyle ya da böyle, mucizevi bir şekilde yolculuğunu tamamlıyor ve annesinin kollarına varıyor. Siz yeter ki Allah’a ve mucizelerine inanın.

 

Sevgiler;

 

Melina’s Mom

Haberle ilgili detaylı bilgi için;

http://www.milliyet.com.tr/ciftlerin-yuzunu-guldurecek-tup-hamilelikhakkinda-1942683/