SOSYAL MEDYADA SOMAYA DESTEK KAMPANYALARI

0

SPONSOR FİRMALAR ARANIYOR

Soma Faciası sonrası, sosyal medyada, yapılan yardımlarla ilgili inanılmaz güzel paylaşımlar var. Instagram, Facebook, Twitter gibi, sosyal medya mecralarında birçok kampanyanın duyurumu yapılıyor. Erzak, giyecek, bakım, eğitim gibi ihtiyaçların yanında, Sosyo Psikolojik destekler için de bir takım oluşumlar gerçekleştiriliyor. Instagram’da ‘müzisyenanne’ olarak bilinen, aynı zamanda Etiler Müzik Okulu’nun kurucusu olan Ahu Kahraman Yıldırım da bunlardan biri.

Ahu Kahraman Yıdırım, Soma’daki çocuklara moral vermek amacıyla, 15-16 Haziran tarihlerinde bir grup kadın destekçiyle birlikte Soma’ya gitmeyi planlıyor. Ben de bu gruba dahil olup, oradaki çocuklarla, müzik, ritm, dans, kitap okuma gibi faydalı aktiviteler gerçekleştirilirken onların yanında olmayı arzu ediyorum. Akşamları da, annelerle sohbet edip dertleşeceğimiz bu etkinlik, özellikle babalar gününe denk geliyor. .

O günü her halükarda buruk geçirecek olsalar da, bir nebze yüklerine ortak olmak ve o özel günde, onların acılarını biraz da olsa hafifletmeye çalışmak en büyük amacımız. 15 kişi ile sınırlı tutacağımız bu ziyaretin, çeşitli alanlarda sponsor desteğine ihtiyacı var. Bu yüden bu yazının duyurumunu yaparak, bir nebze de olsa bu destek girişimine katkıda bulunursanız çok seviniriz.

 

–          Çocuklar için müzik aleti (tef, davul, marakas vs)

–          Resim, boya malzemeleri

–          Hamur, elişi beceri malzemeleri

–          15-20 anne için 1 gece konaklama

–          Ulaşım

–          Etkinlik için 4 Çardak Çadır

–          Çadırlar içine konacak ufak masa, sandalye

 

Bu tarz toplumu ilgilendiren acılı durumlarda, yardımın kiminle veya hangi yolla yapılacağının hiçbir önemi yok. Önemli olan kesinlikle bu yardımların biri veya bir kaçına dahil olarak, taşın altına elini koyabilmek. Ben de her zaman bu tarz faydalı sosyal destek girişimlerinin her zaman yanında olduğumu ve olacağımı belirtmek isterim.

 

Saygılarımla;

 

Merve Öztürk