SİZCE HANGİSİ DAHA MASUM? Bir kadeh Şarap? 1 tabak roka? / PinnerTest Sonucum…

1

SİZCE HANGİSİ DAHA MASUM?

41564ecc-416a-4f24-8ad2-10997910a4b2

roka-salatasi

Bir kadeh Şarap? 1 tabak roka? İşte benim PinnerTest sonucum…

Belki bir çoğunuz için bunun cevabı 1 tabak roka olacak.. Ama maalesef benim için öyle değil! Arkadaşlarımla ne zaman keyifli bir yemeğe çıksam vazgeçilmezimdir, kırmızı et, bir kadeh şarap ve biraz da roka eşliğinde keyifli bir muhabbet. Ama her seferinde mideme ağrılar girer, muhabbetin yarısında konsantrasyonum bozulur, bir mide ilacı alır ‘Kahretsin, bir kadeh şarap bile dokunuyor mideme…’ diye düşünürüm. Arkadaşlarım hemen surat ifademden bir şeylerin ters gittiğini anlar, ‘Merve’cim sana bir soda söyleyelim, belki de gaz sancısıdır, çorabın mı karnına baskı yaptı acaba?’  :)))) lara kadar giden, sonuca ulaşma çabaları eşliğinde muhabbetler döner. O kadar rahatsız eder ki bu durum beni! Bazen gece benim için erken biter, eve dönmek zorunda kalırım.

Ama suçlu şarap değilmiş… Benim o çok masum ve faydalı gördüğüm rokaya karşı intoleransım varmış! Düşünebiliyor musunuz? Pinner test sonucuma göre, inek sütü ve rokaya intoleransım çıktı. Ne zaman bir bardak süt içsem, karın ağrısından uyuyamadığımı, ertesi gün de hafif şiş kalktığımı da bu testin sonucunu aldıktan sonra fark ettim.

Peki ne olacak bunları yemeye devam etsem? Aslında çok büyük faydaları yok mu?  Var tabiki, intoleransı olmayan insanların gerçekten tüketmesi gereken besinler ama benim vucüdüm bunlardan ciddi anlamda etkilendiği için bir direnç oluşturuyor ve bu hem organlarımı hem beni yoruyor. Faydadan çok zarara uğratıyor.

Şimdi aynı merkezde Diyetisyen eşliğinde bana özel olan beslenme programını oluşturabilmek için randevu aldım. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim. Ama sağlıklı bir yaşamın kapıları, hepimiz için aynı yoldan geçmiyor. Hepimiz farklı vücutlar, farklı bireyleriz. Kendimiz için zararlı olanı veya faydalı olan gıdaları keşfetmek için bu testi yaptırmamız gerçekten önemli. Gün içinde bazı gıdalar bizim enerjimizin düşmesine, baş ağrısına, mide ağrısına, uyku problemlerine sebep oluyor olabilir. Bunları bilmek, bizler için kaliteli bir yaşamın kapılarını açıyor. Daha dinç, daha anda olabilmek için…

Sağlıklı yaşam sizin için de gerçekten önemliyse, bu testi yaptırmanızı ve hayatınızda size özel olan beslenme programını uygulamanızı şiddetle öneririm.

Eşimin ve benim sonuçlarım öyle farklı ki… Onun pirinç ve kahveye karşı intoleransı çıktı. Yakın bir arkadaşımın da glütene karşı. Ama benimki roka… Masum roka 🙂 Tabi ki bunu sadece belli bir süreliğine diyetimden çıkaracağız. Bu 3, 6 veya 9 ay gibi bir süre olabilir. Bu konuda beni uzman yönlendirecek.

 

KIRMIZI SÜTUN

(KAÇININ) – Bu gıdalara karşı IgG antikor seviyeniz yükselmiştir ve bu gıdaları mümkün olduğunca diyetinizden çıkarmanız gerekmektedir. Reaksiyonun gücünü göstermek için 1 den 4’e kadar derecelendirme yapılmıştır. 4 en güçlüreaksiyondur. KAÇININ sütünûnda bulunan tüm gıdalari diyetinizden belli sürelerde çıkarmakta ciddi fayda sağlayabilirsiniz. Öncelikle en yüksek değere sahip olanlardan başlamanızı tavsiye ederiz.

SARI SÜTUN

(SINIRDA) – Bu gıdalara karşı sınırda bir reaksiyonunuz bulunmaktadır ve bunların tüketimi kısıtlamaktan fayda görebilirsiniz ancak eğer kırmızı sütünda kaçınmanız gereken gıdalar varsa önceliği kırmızı sutuna vermelisiniz.

YESIL SÜTUN

(REAKSIYON YOK) – Bu gıdaları herhangi bir kısıtlama olmadan tüketebilirsiniz,

ANCAK BU GIDALARDAN HERHANGI BIRINE DAHA ONCEDEN TESPIT ETTIGINIZ BIR KLASIK ALERJIK REAKSIYON GOSTERIYORSANIZ SAKIN YEMEYIN!

 

Pinner Test yaptırmak için siz de aşağıdaki linkten tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca indirim almak isterseniz, “Merve İle Pinnertest” kodunu kullanarak 300 TL’lik özel indirimden faydalanabilirsiniz.

 

http://pinner.com.tr/?atrkid=V1ADWAEFB1D06-9638365893-k-pinnertest-45486379533-b-g-m-1t1&gclid=CjwKEAiAgfymBRCEhpTR8NXpx1USJAAV0dQyvQO-OpVleJEfXutgtcO7-xMLvveC5hRI4j67szJx0RoC9Bjw_wcB

 

1 YORUM

  1. Merhabalar, sizi uzun süredir takip ediyorum.. Anne olduktan sonra anne bebek bloggerları vazgeçilmezim oldu. Bu testi çok uzun süredir araştırıyordum. Sizin de deneyimlediğiniz bi yer benim için daha güvenilir geldi. Az önce aradım. Ancak geçen hafta faydalanabileceğimizi bu hafta olmadığını söylediler. Bu mümkün mü?