MiGROS TURUNA SENDE KATILABİLİRSİN

0
Processed with VSCO with f2 preset

Çocuklarımıza ‘İyi Gelecek’ Bir Hizmet! 

Sosyal medyadan takip ettiğiniz biz blogger anneler zaman zaman hem aileler hem de çocuklar için faydalı olabilecek aktiviteleri sizler için deneyimliyoruz. Bu deneyimlerimizden memnun kaldıklarımızı da uzmanlarından dinlediğimiz cümlelerle sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bana gore mesleğimizin en güzel yanı tecrübe ettiğimiz şeyleri bazı şeylerin çocuklarımıza güzel şeyler kattığı anlara şahit olmak olabilir. Bu aktivitelerden birine geçtiğimiz Pazar günü kızım Melina ve diğer blogger arkadaşlarımla birlikte katıldık. Hem gülüp eğlendik hem de çocuklarımıza hiç öğretmediğimiz bir konu hakkında fikir sahibi olduk.  

Migros’un geçen yıl pilot bir uygulama ile başlattığı “Çocuklar İçin İyi Yaşam Mağaza Turları”ndan biri Watergarden Migros’taydı. Tüm ülke çapında ücretsiz yapılan bu eğitim turlarının amacı; çocuklara sağlıklı bir yaşamın gereklilikleri ve doğru alışveriş yapmanın inceliklerini uygulamalı bir şekilde anlatmak ve bu yıl 16 bin çocuğa daha ulaşarak onlara küçük yaşta ‘İyi Yaşam’ farkındalığını aşılamak.

Ben tura gitmeden önce bu eğitimlerin neye ve hangi programa göre düzenlendiklerini fazlasıyla merak ediyordum. Çünkü içine çocuklarımızı dahil ettiğimiz her etkinlik bizim iki kere düşünmemize sebep oluyor. Etkinliğe adım attığım ilk anda da bilgi sahibi olduğum konu bu oldu. Migros; proje kapsamında Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte, çocuklara yönelik ‘Sağlıklı Büyüme Rehberi’ hazırlamıştı ve bu rehber eşliğinde, Mardin’den Uşak’a, Tekirdağ’dan Erzurum’a kadar belirlenen 65 ildeki 105 mağazasında keyifli bir mağaza turu gerçekleştirerek çocuklara unutamayacakları keyifli ve öğretici bir deneyim yaşatıyordu. Üstelik bu 105 mağazanın yetkilileri de bu işin eğitimini almış ve çocukları gönüllü olarak bilinçlendirmeye hazırlanmışlardı. Bence bu eğitim çocuklara kendilerini yetişkin gibi hissedebilmeleri ve markette sadece abur cubur reyonunda vakit geçirmemeleri için farklı ve özel bir deneyim imkanı sunuyor. Bu yüzden de benim gönlümü bir kez daha fethediyor sevgili Migros.

Peki bu ‘İyi Yaşam’ eğitiminde çocuklara neler mi öğretiliyor?

✓ Meyve-sebzelerin faydaları

✓ Ürünlerin raflara ulaşana kadar geçirdiği kontrol süreçleri

✓ Şarküteri ve kasap reyonlarından alışveriş yapmak

✓ Kg ve adetli alınan ürünler arasındaki fark

✓ Etiket okuma ve indirimli ürünleri ayırt etmek

Bence her anne babanın çocuğuyla tecrübe etmek isteyeceği türden bir iş ‘İyi Yaşam Mağaza Turları’. Hem katılım ücretsiz hem de tur sonunda onları mutlu eden küçük, tatlı hediye sürprizleri var. Bir de kendi gibi 20 çocukla markette bir şeyleri keşfetmek onlara için çok önemli bir görev bilinci yüklüyor benden söylemesi! =)

Sevgiler,

Melina’s Mom

#melinasmomoneriyor