DOĞUM GÜNÜ PARTİMİZ

0

MELİNA 4 YAŞINDA

Herkese merhaba!

Bugüne kadar tamamen benim seçimlerime göre hareket eden kızım 4 yaşla birlikte kendi zevklerini ortaya koymaya başladı ve kendi seçimleri olduğunu bana hatırlattı. Zamanın bu kadar hızlı geçtiğine, bu denli çabuk büyüdüğüne hala inanmakta zorluk çekiyorum.

Aslında bu yıl ona doğum günü partisi yapmayı pek düşünmüyordum. Kendi arzusuyla başlayan bu maceraya temadan, pastaya, süslerden, ikramlıklara kadar dahil olması, hatta beni yönlendirmesi beni mutlu etmedi dersem yalan olur.

4. yaş günümüzü evde, akrabalarımız ve eski dostlarımızla birlikte kutlamak istedik. Melina ‘My Little Pony’ temasını seçtiğinde, süslemelerin ve ortamın ne kadar keyifli olabileceğini az çok tahmin ediyordum ama @bievents öylesine harika bir iş çıkardı ki, tüm konuklarımız veda ederken kartlarını istemeyi ihmal etmedi. Süsleme, dekor ve ikramlıklar için kullandıkları malzemeler hem kaliteyi yansıtıyordu hem de inanılmaz zarifti. Bu seneye kadar en memnun kaldığım organizasyon firması olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Hediyelik olarak elbette tüm çocuklara My Little Pony’ler seçtik. Yine bu da tamamen Melina’nın kendi seçimiydi. Onca çocuğun bir arada olduğu partide, ilk defa ailelerin ‘Ne kadar sakin ve keyifli bir doğum günü’ geçirdiklerini dile getirmeleri beni çok gururlandırdı. Pony’lerin arkadaşlıkla ciddi bir ilgisi olmalı diye geçirdim içimden. Her biri elindeki Pony ile oynarken, birbirlerinin istediği renk ponyleri değiş tokuş ederken adeta büyümüş de küçülmüş gibilerdi. Daha önceden farkına vardığım bu sakinleştirici etkisi, doğum günümüze de damgasını vurdu adeta.

Pasta seçimini Melina tamamen kendisi yapabilsin diye, www.icaked.com dan yana kullandık. Çünkü baştan sonra, şeklinden, içine, figürlerden, rengine her şeyi çocuğunuzla birlikte seçebiliyorsunuz ve 4-5 dakika içinde harika bir pasta tasarlamış oluyorsunuz. Siparişi veriyorsunuz ve işlem tamam.  Elbette pastamız da My Little Pony’lerle doluydu. Çocuklar pasta üzerindeki My Little Pony’leri gördüklerinde öylesine heyecanlandılar ki, erkek kız demeden şekerlemelere saldırdıklarında içimden onları durdurmak gelmedi… Daha fotoğraf  çekilecektik ama, bugün onların günü değil miydi?

AH AHSEN’CİĞİM… YİNE YENİDEN DÖKTÜRMÜŞSÜN!

Melina’nın toz renklerde tüllerden kabaran o muazzam elbisesi elbette yine canım arkadaşım Ahsen’in ellerinden çıktı. Ahsen öylesine zevkli ki, onun hangi elbisesini giyse, Melina veya herhangi bir çocuk gözümde devleşiyor. Star ışığı var onun elbiselerinde… Ayrıca elbisenin göğüs kısmına işlediği Prenses Celestia muazzam bir detaydı. Eğer incelemek isterseniz mutlaka instagram hesabına bir bakın. @mamalattebonnet

Pasta kesilirken Melina Görümce Filminde’ki ‘Prenses Sen Yaparsın’ şarkısıyla mumları üfledi. Arkadaşım Müge, @mirlaphotography yine fotoğrafları konuşturdu! Anılarımız dile geldi! Ben bu kadınla ne zaman çekim yapsam bambaşka şeyler çıkıyor ortaya. O göl kenarındaki beyaz kıyafetli fotoğraflarımızı da Müge çekmişti.

Tüm bu detayların yanında, ortam, enerji gerçekten inanılmaz pozitifti! 4 yaş günümüzde yanımızda olan, bizi yalnız bırakmayan sevdiğimiz tüm dostlarımız ve akrabalarımıza teşekkür ederiz.

Ayrıca, doğum günü ertesi gelen hediyeler sonrası farkettim ki, artık bizim evde Pony’lerin sayısı bizim nüfustan fazla. Kendimizi Pony evinde yaşayan insanlar gibi hissediyoruz:)

#melina4yasinda #arkadasliksihirlidir #mylittlepony