Karbonhidrat aşıkları burada mı? Diyetimi en çok makarnayla bozuyordum. Bu makarnayı keşfettikten sonra 3 kilo verdim. Ve sizede aldırdım. Heyecanla tarifleri beklediniz. Şuanda yanımda olmadıgı icin hazır bir gorselle size tariflerimi sunuyorum. Çünkü dm doldu taştı “Hadi” diye! Almamış olanlar için Trendyol linkini yeniden bırakıyorum buraya. Aşağıdaki linke tıklayarak hemen sipariş verebilir, zayıflamaya başlayabilirsiniz. Çünkü bu makarna sadece mercimek unundan! Yani sebze:)

 

https://ty.gl/uu4uhiy

? 
Mercimek Unlu Makarna Tarifi:

İki farklı Tarifle karşınızdayım. İlk olarak mercimek unundan yapılmış yalancı makarnalarınızı 5 dk kaynatmanız yeterli. Daha fazlasına gerek yok çünkü çok hızlı pişiyor. Aynı makarna pişirir gibi kaynar suya atın ve sonra süzüp soğuk sudan geçirin. Bir kenarda beklerken sosunuzu hazırlayın.

1. Tarif: Yalancı Makarnamızla Tavuklu Sebzeli Noodle!

Julyen kesilmiş tavuk göğsünü kırmızı toz biber, çok az yağ ve kekile marine edin. Bir tavaya alıp sotelemeye başlayın. Ardından
Doğranmış Mantar ekleyip sotelemeye devam edin. Suyunu çekince bir adet kırmızı biber ve bir adet havucu julyen dograyın. Üzerine ekleyip  harcı soteleyin. Üzerine üç dal doğranmış taze soğan ekleyin. Ve sorada brokoli. Kavurmaya devam edin. Ardından çok az soya sosu ekleyin ve ocaktan alıp yalancı noodle ınızla karıştırın! Kendinizi ve midenizi sağlıklı bu tarifle kandırın. Ve inanamazsınız, saglıkla kilo verin. ?

2. Tarif: Yalancı Mantı!
Tam bir mantı aşığıyım. Diyette en çok bol sarımsaklı mantı aşerdim! Yalancı mercimek makarnamı mantı gibi az yağ kullananarak pişirdim ve yedim! Salçalı sos hazırlamayı tercih ettim çünkü mercimek tadını bastırıyor. Kendinizi cidden gerçek bir makarna yiyormuş gibi hissediyorsunuz. Hatta dilerseniz mantı sosunuza ortadan kesilmiş cherry domatesler ekleyin ve öyle pişirin. İnanın ef sa ne oluyor.

Afiyet Olsun!

Merve Öztürk