KARTON KUTU İLE HAYALLER DÜNYASINA YOLCULUK

1

Bu yaz Melina ile sık sık çiftliğe gelerek çoğu zaman hayalimde olan bir şeyi gerçekleştirdim. Çocuğum olduğunda yazları onu mümkün olduğunca doğal ortamlarda büyütmek istediğimi her fırsatta dile getirirdim. Şimdilerde bu hayalimin gerçeğe dönüştüğünü görmek benim için büyük bir haz.

Doğal ortamı olabildiğince deneyimleyebilmesi için çiftliğe gelirken yanımızda hep sınırlı sayıda oyuncak getiriyoruz. Eğlenceli ama farklı bir şeyler yaratmaya çalışıyoruz kızımla. Kimi zaman çiftlikteki bakır kaplarla yemek pişirip evcilik oynuyoruz, kimi zaman küçük kapkacaklarla çay ziyafeti yapıyoruz.   Babasıyla oynadıkları oyunlarsa bambaşka oluyor.  Çam fıstıklarını toplayıp kırıp ‘survivor’cılık oynuyor onlar. Tahtadan oyuncaklara binip, araba kullanıp farklı yerlere seyahat ediyorlar. En çok hayal gücüne hayranım kızımın. Sınırsız hayal kurma gücü ile benim bile oyununa soluksuzca dahil olmamı sağlayabiliyor. 

Çiftlikte en keyif aldığımız şey elbette hayvanları ellerimizle beslemek. Fakat boş vakit kalıp da, havuz mevsimi olmayınca Melina’yı oyalayacak başka şeyler de bulmak gerekebiliyor. Çünkü burada teknolojik aletlerden kısmen uzak bir hayat yaşıyoruz ve zaman zaman alışık olmadığı bu durumdan sıkılabiliyor. 

Geçen gün tam bu noktadayken basit bir Molfix karton kutusuyla, 4 parça karton ve bir yapıştırıcıyla babası, Melina ve ben muhteşem bir aktivite yaptık. 1 saat oyalanabilecek bu muhteşem aktivite doğal ortamda ilaç gibi geldi diyebilirim. 

Peluş oyuncaklarına yelkenli yapmak için çıktığımız bu yolda yelkenlimiz, Melina’nın yelken kartonunu dürbün yapmasıyla kayığa dönüştü ama yine de ortaya mükemmel bir iş çıktı. Hem burada sınırlı sayıda olan oyuncaklarımızı koyacak düzgün bir kutumuz oldu, hem de ailecek 1 saat keyifli ve kaliteli vakit geçirdik. 

Dürbün yaptığı kartonu elinden alıp hayal gücüne müdahale  etmeye kıyamadım. Yelkenlimiz, kayık oldu, yelkeniyse dürbün… “Kaptan, bi seş duydum şanki!” dediğindeyse biz de oyununa dahil olduk ve kendimizi yine onun engin hayal gücünün akışına bıraktık… ?

    #mutlubebeklermutluyarınlar 

Sevgiler, 

Melina’s Mom

1 YORUM