HER AN BAKIMLI MISINIZ?

0

BAKIMINA ÖZEN GÖSTERENLER BURAYA! SİZE BİR ŞEY DİYECEĞİM…

Kadın olmak, anne olmak bizim için bir hayli zorken bunu ‘her daim’ bakımlı kadınlar olarak başarmak çok daha zor bir olay değil mi? Yazının bu kısmını okuyunca bile bir anda ellerde yarısı çıkmış ojelere, ilk günkü rengini kaybetmiş saçlara ve en önemlisi de pürüzsüzlüğünü kaybetmiş kol ve bacaklara hızlıca göz attığınıza eminim. =) Sakın ‘Ay Merve böyle şey konuşulur mu ya?’ demeyin, bal gibi de konuşulur, çünkü biz her şeyi doğallıkla paylaşabilen mutlu kadınların oluşturduğu bir güç birliğiyiz ve ben bu gücün bana verdiği yetkiye dayanarak pek kadınsal bir konuyla ilgili fikirlerimi özgürce paylaşmak istiyorum.

Annelerimizin genç kızlık hayallerimizi, kendimizi keşfetme umutlarımızı kabusa çeviren ağda zorlamalarının imdadına bir mucize gibi yetişen lazer epilasyonla ilgili hayallerim de hem sarışın olmam hem de hassas bir cilde sahip olmamdan dolayı hızlıca suya düştü. Zaten o ağda ne büyük bir eziyetti öyle…

ANNEYİM, BAKIMLIYIM!

Anne olunca zaman tasarrufunun değerini çok daha iyi anladım. Melina’yı büyütürken bir yandan da pratik yöntemlerle ‘kadın olma’nın zorluklarının üstesinden gelmem gerekiyordu. Havalar ısınır rahat rahat şort giyemezsin, kış gelir kendini salar, her zaman ‘müsait’ olamazsın. Acısız ve zahmetsiz yöntemler varken bunca çileyi neden çekelim ki? O dönem Gillette Venus kurtarıcım olmuştu. Dünyadaki kadınların ilk başvurduğu yöntem tıraş olmakken Türk kadınlarının hep bir acabası var ona karşı. Biz kadınlar ağda acısı çekmeye ne meraklıyız. Yok kılları kalınlaştırır, yok rengini koyulaştırır, cildini tahriş eder…

Neyse ki ben hem yazan, hem üreten, hem de zorlu bir hamilelik dönemi geçiren bir anne adayı olarak kendisiyle kısa sürede kaynaştım. Sonra da şuna ikna oldum; kendini geliştiren, pembelere ve yumuşak başlara dahi bürünen bu tıraş bıçakları; beni en çok sevdiğim şeylere de sürekli yakın tutuyordu! Neler miydi onlar?

Yaz kış demeden mini etek giyme keyfi. Bir anda kızlar grubundan gelen ‘hadi spaya, hamama gidelim hem biraz da yüzerizzzzz!’ tekliflerine anında ‘eveeet!’ diyebilme özgürlüğü, evde televizyon izlerken uzun pijamalardan bile gözüken minik tüycükleri kapatmaya çalışmamak! Zarif bir kadın denilince akla gelen o ‘pürüzsüz’ tene her daim sahip olabilmek ve son dönemlerin modası kısa paça pantolonları her gün giyebilme özgürlüğü! =)

Kabul edelim modayı seven kadınların ağdayla ve tüylü bir tenle bu durumla başa çıkabilmesi imkansıza yakın bir durum. Uzun lafın kısası tıraş bıçağı uzun vadede konforlu ve pratik! Tecrübeyle sabit.

Benim asıl merak ettiğim konu; zamana karşı yarışan, hem çalışan hem annelik yapan kadınlar olarak siz büyüyen kızlarınıza bu konuda neyi tavsiye ediyorsunuz? Acı seanslarını mı yoksa pratik pembe tıraş bıçaklarını mı? =)

Sevgiler,

Melina’s Mom