Devir evde bakım yapma devri! Bilindiği gibi kendi cilt temizliğimi ve kendi cilt bakımımı evde yapmayı seven biriyim. Çalışan anne olduğumdan iş dışında eve erken gelip, çocuğumla kaliteli zaman geçirmeye özen gösteriyorum. Hal böyle olunca evde bakım aletlerine yatırım yapmanın çok akıllıca bir şey olduğunu düşünüyorum. Misal Foreo Ufo cidden kendim için yaptığım iyi bir yatırım. Çünkü bu aletlerle profesyonel bakımlara eş değer bakımı kendi evimde yapabiliyorum hemde ciddi tasarruf etmiş oluyorum.

Foreo Ufo

Her zaman savunduğum gibi, cilde yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır ve gelecekte güzel günler bizi bekliyor.

Şirince’ye aile otelime gelirken makyaj malzemelerimi yanıma almadım ve bu karantina sürecinde cildimi ciddi dinlendirmeye adadım kendimi.  Tabiki bakım yapmaya da devam edip, ışıl ışıl, yepyeni bir ben olarak geriye dönmeyi kafaya koydum. İsveç markası FOREO’nun UFO akıllı maske cihazı kendi küçük, fonksiyonu öyle büyük bir cihaz ki, valizde yer kaplamıyor. Farklı cilt ihtiyaçlarına yönelik çeşitli içerikleri bulunan Kore formüllü maskeleri sayesinde spa deneyimini bu köyde ayaklarımın önüne seriliyor.

KORE FORMÜLLÜ FOREO AKTİF MASKELERİ

Cihazın teknolojilerinden önce birlikte kullanılan FOREO Aktif Maskelerinden bahsetmek istiyorum. Maskelerin hepsi Kore formüllü, vegan ve hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

Ufo Akıllı Maske

Cilt tipinize veya ihtiyacınıza göre 7 çeşit maske var. Maskelerin uygulama süreleri 90 ile 120 saniye arasında değişiyor. Yani maksimum 120 saniyede evinizde kendinizi şımartabiliyorsunuz 🙂

Bunlardan 2 tanesi gündüz ve gece kullanımı için ideal olan Make My Day ve Call it A Night maskeleri:

Make My Day’in içerisinde yoğun nem sağlaması için Hiyalüronik Asit ve kirliliğe karşı koruma sağlaması için Kırmızı Alg var. O nedenle sabah cildin nem ihtiyacını karşılamak ve gün içerisinde kirliliğe karşı koruma sağlamak için ideal bir maske.

Call it A Night ise gece cildi canlandırıcı ve yaşlanma karşıtı etkili Ginseng ve yoğun besleyici Zeytinyağı içeriyor. Bu maskeyi uygulayıp sabah kalktığınızda cildinizde ipeksi bir his ve daha sağlıklı bir görünüm elde ediyorsunuz.

Bu günlük 2 maskenin haricinde 5 tane de spesifik cilt ihtiyaçlarına yönelik maskesi var FOREO UFO’nun. Ben göz çevresi için olan Shimmer Freak ve yaşlanma karşıtı etkili Youth Junkie maskelerini denedim:

Shimmer Freak içerisinde kafein ve gül suyu bulunan bir maske. Göz çevresindeki şişkinlik ve yorgun görüntüyü almaya yardımcı oluyor. Bu maskeyi kullandığınızda UFO cihazınız Kriyoterapi (soğutma) teknolojisini aktifleştiriyor. Artık buzdolabından çıkan kaşıklara son! 🙂

Youth Junkie de son zamanların popüler içeriği olan Kolajen içeriyor. Biliyorsunuz kolajen cilde canlılık, esneklik ve dayanıklılık veren bir protein. Zamanla vücudumuzdaki kolajen azalıyor, bu nedenle dışarıdan takviye gerekebiliyor. İşte tam bu noktada FOREO’nun Youth Junkie maskesi giriyor devreye 🙂 120 saniyede cildinizi tazeleyen ve canlandıran kolajeni aşılamış oluyorsunuz.

Bu maskelerin dışında yağlı ciltler için kömür aşılı Matta Maniac, kuru ciltler için nem verici Hiyalüronik asit açısından zengin H2Overdose ve anında ışıltı veren inci aşılı Glow Addict maskeleri bulunuyor. 

CİHAZDAKİ TEKNOLOJİK ÖZELLİKLER

Foreo Ufo

Şimdi de biraz cihazın teknolojilerinden bahsetmek istiyorum. Çünkü ben ilk duyduğumda “Neden bu cihazı kullanalım ki maske yapmak için?” diye düşünmüştüm, yalan yok.

UFO cihazının en büyük özelliklerinden biri maske tecrübesini saniyelere indiriyor olması. Yani bizim gibi kendine vakit ayırmakta zorlanabilen kadınlar için harika bir çözüm sunuyor. Kağıt maskelerin 15-20 dklık bekleme süresi bazen bana zaman kaybı gibi geliyordu, o esnada yapabileceğim şeyleri düşünüp strese gidiyordum 😀

UFO’nun içerisindeki teknolojik özellikler sayesinde maskenin içerikleri cilde çok daha hızlı etki ediyor ve uzun süre kalıcı oluyor.

Termoterapi (Isınma)

UFO Termoterapi modunda yavaş yavaş ısınırken, kullandığım bakım maskesinin cildimin daha derinine işlediğini hissediyorum. Ayrıca bu özellik, kullandığınız bakım maskesinin etkisini kat ve kat artırıyor.

Kriyoterapi (Soğutma)

Soğutma yöntemiyle cildinize uyguladığınız maske, anında cilt altındaki ödemi atmanıza yardımcı oluyor, bu gözle görülür hissi yaşamak size inanılmaz büyük haz veriyor. Soğutma özelliğini genelde sabahları uyanır uyanmaz uyguladığım bakımla kullanmayı tercih ediyorum. Cildimin anında yenilendiğini ve canlandığını hissediyorum! Kriyoterapi aynı zamanda gözeneklerin görünümünü azaltıyor ve şişkinlikleri alıyor.

Foreo Ufo

T-sonic™ Titreşimler

Titreşim sayesinde hem cildinizdeki kan akışı hızlanıyor hem de UFO aktif maskesinde bulunan içeriğin ciltteki emilimi artıyor.

Led Işıklar

UFO, 3 LED ışığı birleştirerek, genelde cilt bakım merkezlerinde bakım bittikten sonra cildime verilen LED teknolojisini minicik bir aletle evime getiriyor!  Kırmızı, yeşil ve mavi LED ışık her bakımdan sonra cildi dinlendiriyor, canlandırıyor.

Kırmızı led ışık ciltteki kolajen üretimini tetikliyormuş. Yeşil ışık cilt tonunu eşitliyor, mavi ışık da kan akışını arttırıp, sivilceleri kurutmaya yardımcı oluyormuş.

Cihazın en güzel özelliklerinden biri de, USB ile şarj edilebiliyor olması, hafif ve minik olması. Sayesinde cilt bakım merkezim her yerde yanımda.

UFO akıllı maske terapisinin uygulama adımları şu şekilde:

 

  1. Öncelikle UFO cihazınızı telefonunuza indireceğiniz FOREO uygulaması ile eşleştiriyorsunuz.
  2. Ardından uygulamak istediğiniz maskenizi seçip, maskenin barkodunu telefonunuza okutuyorsunuz. Böylece cihaz hangi maskeyi uygulayacağınızı algılıyor ve ona uygun olarak teknolojileri aktifleştiriyor.
  3. Maskeyi poşetinden çıkarıp UFO cihazının üzerine yerleştiriyorsunuz ve sabitlemek için şeffaf halkasını üzerine takıyorsunuz.
  4. Ardından terapinizi başlatıyorsunuz ve rahatlatıcı bir maske rutininin keyfini çıkarıyorsunuz! 🙂
  5. Uygulama bittikten sonra kağıt maskeyi çöpe atıp UFO akıllı maske cihazınızı suyun altında yıkayabilirsiniz (%100 su geçirmez).

 

Üstün bir akıllı maske terapisi olan UFO, saniyeler içinde şımartılmış bir yüz bakımı sağlamak için geliştirilmiş dermal teknolojilerini Kore’nin seçkin maske formülleriyle birleştiriyor. Cildiniz adeta gençliğe doğru bir dönüşüm yaşıyor ve bunu gözlerinizle görebiliyorsunuz.

FOREO UFO ile cildinize yaptığınız maskenin ısı, serinlik, led ışıklar ve titreşimle en derinine kadar işlediğini hissediyorsunuz.

Adeta bir cilt terapisi aleti! Ve ciddi anlamda bu yatırımı ilerisi için kendinize yapmanızı şiddetle öneririm. UFO akıllı maske terapisi  sadece seçili Sephora mağazalarında ve www.sephora.com.tr ‘de.

UFO ve maskeleri detaylı incelemek isterseniz FOREO’nun web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.