DİNOZORLARIN DÜNYASINA KEYİFLİ BİR YOLCULUK

0

DİNOZORLARIN DÜNYASINI 23 NİSAN’DA OPTİMUM’DA KEŞFEDİN!

İstanbul Optimum Outlet,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Kids’ Dino Dig interaktif sergisiyle çocukları geçmiş çağlara yolculuğa çıkaracak.

İstanbul Optimum Outlet, 23 Nisan Çocuk Etkinlikleri kapsamında minik ziyaretçilerini yüzyıllar öncesine götürüyor. Dünya tarihinin çok önemli bir dönemini oluşturan dinozorlar, İstanbul Optimum’da yeniden hayat buluyor. Eğlenme, macera ve öğrenmeyi bir arada sunan sergi, 18 – 26 Nisan tarihleri arasında, 11.00 – 19.00 saatlerinde ücretsiz olarak gezilebilecek.

Hem Küçüklere Hem Büyüklere

Çocukları, dünyanın en gizemli türlerinden biri olan dinozorların dönemine götürecek olan Kids’ Dino Dig, kazı temalı interaktif sergi, çocukların hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyor.

Kids’ Dino Ding sergisiyle tarih öncesi çağlara büyülü bir yolculuk yapacak olan minik ziyaretçiler, rehber bir profesör eşliğinde “paleontolog” olarak dinozor kazısı etkinliğine katılıp dinozorları inceleyecekler. Milyonlarca yıllık fosilleri gün ışığına çıkarmaya çalışacak olan çocuklar, kendilerine verilen özel kazı aletleri ve kıyafetleri ile bilim insanı olmanın da mutluluğunu yaşayacaklar.

Rehberli tur sırasında büyükleri de unutmayan interaktif sergide, dev Allosaurus iskeleti, dinozor fosilleri, dinozor ayak izi ve dinozor kuluçkası da bulunuyor.

Hareket Eden Dinozorlar Optimum’da Dolaşacak!

Kids’ Dino Dig sergisinde yer alan Tyrannosaurus Rex ve Ankylosaurus türündeki iki animatronik dinozor, hareket eden uzuvları ve sesleriyle ziyaretçilere heyecanlı dakikalar yaşatacak. İsteyen tüm çocuklar çok sevilen bu iki dinozorun üzerine binebilecekler.

Biz bugün bu harika etkinliği deneyimlemeye gittik. Normalde 5 yaş ve üstündeki çocuklara olan bu etkinliğe gitmeden önce açıkçası biraz tedirgindim. Dinozorlara adeta aşık olan kızım karşısında hareket eden dev maketleri gördüğünde korkacak mıydı? Ama korktuğum gibi olmadı, Melina neredeyse heyecandan deliye döndü. Dinozorun hareket etmesi ona yetmedi, bana dönüp ‘Anne neden yürüyemiyor?’ diye sordu.

Maketlerin bu kadar gerçekçi olması, çocukların dokunduğunda sanki gerçekten etten bir canlıya dokunuyormuş gibi hissettiren dokusu, beni de gerçekten büyüledi.

Ayrı bir alanda oluşturulan fosil arama merkezi ise gerçekten çok keyifliydi. Çocuklar ufak bir eğitimden geçip, küçük birer arkeolog oldular ve kazılar yapıp dinozor fosillerine ulaştılar. İşlerini ne kadar ciddiye aldıkları ve fosillere ulaştıklarında duydukları haz görülmeye değerdi.

Gitmeye değer bir etkinlik mi? Bence evet.

Sevgiler,

Melina’s Mom

dinozor 

dinozor yumurtasi

melinasmom

melina öztürk

DSC_0045

DSC_0048

İstanbul Optimum Outlet etkinlikleri hakkında detaylı bilgi için http://www.optimumoutlet.com/istanbul web adresini ziyaret edebilirsiniz.