ÇOCUĞUMUN GELECEĞİ

0

Çocuğum için birikim zamanı! 
Mayıs benim en yoğun aylarımdan biridir. Bu ay içerisinde birçok seminere, projeye ve aktiviteye katılıyorum ama hepsiyle ilgili bilgi notu yada blog yazısı yazamadığım zamanlarım oluyor. Bu hafta sonumu dinlenmeye ayırınca aklıma faydalı bilgiler edindiğim ve annelerin kesinlikle bilgilendirilmesinin gerektiğini düşündüğüm Anadolu Hayat Emeklilik’in ‘Hayal Olarak Kalmasın’ projesini yazmak istedim. 

Neden mi yazmak istedim? Çünkü millet olarak kaderci olmayı seviyoruz, daha çok tüketim odaklı yaşıyoruz ve yarınımızla ilgili plan yapmaktan kaçınıyoruz. Evet yarını görüp göremeyeceğimizin bir garantisi yok ama eğer görürsek iyisiyle görebilmek için yapılacak çok mantıklı şeyler var. Örneğin kendimize yaptığımız gibi çocuklarımız içinde yatırım yapmak! Aslında zaten onların geleceği için yaptığımız bireysel emeklilik, kira getirisi olan eve kredi çekmek gibi bir çok aile ekonomisi projesine yeni bir alternatif geliştiren Anadolu Hayat Emeklilik yalnızca çocuğunuzun ‘geleceğine’ odaklanıyor. 

Bunu yapmasının nedeninide bildiğimiz şu sebeplerle açıklıyor: ‘Zaman çok hızlı geçiyor, çocuklar çok hızlı büyüyor. 20 sene sonra oh diyebilmek için birikim yapmamız gerekiyor. Geleceklerini güvence altına almak her anne babanın görevi’ diyor. 

Çocuğum için Yatırım Sigortası; Türkiye’de yaşayan 0-15 yaş arası 23 milyon (çok çok ciddi bir rakam) çocuğun daha iyi şartlarda yaşamasına destek olmayı hedefliyor. Hayata gelen bir bebeğin ileride sanat, spor, eğitim ve sağlık gibi alanlarda duyabileceği tüm ihtiyaçlarını şimdiden planlayan bir program geliştiren Anadolu Hayat Emeklilik; her ailenin bütçesine uygun ödeme kolaylıkları sağlıyor. Bunu yaparkende anne-babalara daha önce hiç karşılaşmadıkları bambaşka bir imkan sunuyor. ‘Sigorta için ödenen primlerin vergi matrahından düşülebilmesi!’ 

Örneğin aylık prim ödemeniz 100 Dolar ve devlete ödenen vergi oranınızda %35. Aylık prim ödemeniz otomatik olarak 65 Dolar oluyor. Neredeyse birikim için ayırmayı planladığınız bütçe yarı yarıya azalıyor. Bu formül her ailenin bütçesine göre değişiklik gösterebiliyor ama ‘bunun bize ne yararı var?’ diyecek olanlar için şu bilgiyi eklemek istiyorum: Bir ev aldığınızda bunun vergisini devlete ödüyorken çocuğunuzun gelecekte tüm masraflarını karşılayacak bir birikim sigortasında bu vergiyi ödemiyorsunuz! 

Bence düşünülesi ve en azından www.hayalolarakkalmasin.com a girerek incelenmesi gereken bir proje. 

Detayları için @anadoluhayatemeklilik’e başvurabilirsiniz. #hayalolarakalmasin #anadoluhayatemeklilik #cocugumicinyatirimsigortasi 
Sevgiler, 
Melina’s Mom