MUTLU SONLARI SEVİYORUM

Ümidini yitirmek üzere, çareyi tüp bebekte aramaya hazırlanan bir anne ve mucizeyle gelen bir bebeğin hikayesi…

Merhabalar Merve Hanım… Ben 28 yaşında 2 yaşında kız çocuğu olan bir anneyim. Çocukluğumdan beri çocukları hep çok sevmişimdir ve her zaman bir hayalim olmuştu; mutlu bir aile ve bir bebek…

2012 yılında evlendim ve evlenmemle birlikte çocuk isteğim başladı. 1 yıl bekledim ama olumlu sonuçlar alamayınca doktora gitmek istedim. Doktorun dediğine göre her şey gayet normaldi ve bir sorun görünmüyordu ama ben daha fazla beklemek istemiyordum… Doktorum yumurta çatlatma yöntemini önerdi, denedik fakat olumlu bir sonuç çıkmadı. Bu süreci yaşayanların bildiği gibi bir sonraki aşama olan ‘aşılama’ yöntemini denedik. Yine bir şeyler yolunda gitmedi ve ben büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Doktorum bu noktada beni şu sözlerle motive etti ‘Üzülme! Aşılamadan sonraki 3 aylık süreçte hamile kalan ve çocuk sahibi olan hastalarım oldu. Ümitsizce beklemeyelim, umutlu olalım’ dedi. Ve bir mucize oldu; ben aşılamadan sonraki 2. ayda hamile olduğumun haberini aldım. Tarifi imkansız duygular içindeydim.

Fakat 7. hafta da kontrole gittiğimde bir sorun oluştu: kalp atışlarını duyuyordum ama doktorum küçük bir kanamamın olduğunu ama bunun ilaçla düzelebileceğini söyledi. Hemen ilaç tedavisine başladım ve 1 hafta sonra yeniden kontrole gittiğimde kalp atışlarını duyamıyorduk… O an dünyam yıkıldı… Meleğim gelmeden gitmişti. Doktorum ve yakınlarım sağlıklı olsaydı böyle bir sorun olmayacağını söyleyerek beni teselli etmeye çalışsalar da ben ümidimi yitirmiştim ve kendimi iyi hissedince tüp bebek tedavisiyle hamile kalmaya karar verdim.

Aradan 3 ay gibi bir süre geçti ve burnumda bir rahatsızlık çıktı – polip vardı. Nefes almamda sorun olduğu için ameliyat oldum. Ameliyat sonrasında düzenli olarak regl olmam gerekirken bir terslik vardı ve hemen doktora gittim. Test yaptırmamı istedi. Hayır dedim hamile olmam imkansız çünkü narkozların ve ilaçların etkisiyle bu mümkün değil diye düşünüyordum. Testi yaptım ve eve gittim ama ertesi gün doktorla görüşmeyi bekleyene kadar testin sonuçlarında yazan bilgileri internetten araştırdım ve sonuç ‘negatif’ ti…

Ertesi gün oldu belki bir ilaç tedavisi olur falan diye doktorla görüşmeye gittim, sıramı beklemeye başladım. O sırada oradaki kadınlara sohbet ederken, sonuçlarıma bakmak istediler ve o da ne biri ‘SEN HAMİLESİNNNN!’ dedi. İnanamadım, yanlış görüyorsunuzdur dedim ama hemen sıralarını bana verdiler ve doktorla görüşmeye girdim. Evet sonuçlar doğruymuş ve hamileymişim ama içimde yine de bazı korkular vardı… İlaçlar ve narkozlar çocuğumu etkilemiş olabilir miydi? Doktorlar bu konuda sorun olmaz deseler de emin olamadım ve 9 ay boyunca çokça doktor gezdim ve hep merak ettim… Bol bol dua ederek sonunda güzeller güzeli kızıma sağlıklı bir şekilde kavuştum.

Asla ama asla ümidinizi yitirmeyin… Rabbim isteyen her kadına annelik duygusunu yaşatsın inşallah.