Alchera, Anne Kız Tasarımları

0

Anne kız şıklığı! 

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bronzlaşan tenler, rengi açılan saçlar ve canlı renkleriyle hayatımıza giren elbiselerin biz kadınların ruhuna iyi geldiğini düşünüyorum. Sizce de öyle değil mi? Kışın o kat kat ve koyu renklerle giydiğimiz çoğu kıyafette kendimizi tam anlamıyla şık hissedemiyoruz bence. Ama yaz öyle mi? Maviler, morlar, sarı saçlar, tiril tiril elbiseler, topuklu ayakkabılar… Hepsi bizi tamamlayan ve modumuzu yükselten şeyler. 

Birde yazın gelişiyle birlikte hayatımıza hızlıca dahil olan düğünler, dernekler, mezuniyetler, davetler ve doğum günleri var. Hepsi sevdiklerimizin, eşimizin, dostumuzun yada çocuklarımızın en mutlu günlerinden biri olduğu için bize düşende bu davetlere en şık hallerimizle katılmak oluyor. Peki son zamanlarda davet şıklığı için keşfettiğiniz yeni markalar, trendler var mı? Örneğin ben dikkatimi çekenlerden birini paylaşmak istiyorum. 

Beni tanıyanların en iyi bildiği şeylerden biri renkleri çok sevdiğimdir. Morlar, maviler, turuncular benim ruhuma iyi gelen renklerdir ve kıyafet seçimlerimde de bu renkleri kullanmayı severim. Ama abiye kıyafetlerde bu renk konusunda bir türlü kendimden emin olamadığımı farkettim. Riskli olmasın diye midir bilinmez çok iddialı renkleri seçemiyordum. Örneğin yakın zamanda katılacağım bir düğünde kızımla uyumlu olmasını istediğim için nasıl bir elbise seçmeliydim? Rengi, modeli ve işlevselliği nasıl olmalıydı? Benim beğenmem kadar kızımında beğenmesi gerekiyor muydu? 

Tüm bu soru işaretleri arasında gidip gelirken kendimi instagramda mezuniyet ve davet şıklığı için son zamanlarda nelerin öne çıktığını araştırken buldum. Ve bu sırada anne-kız kombinleri, pahalı olmayan fiyat aralıklarıyla dikkatimi çeken bir marka oldu; ‘Alchera’! Son derece zevkli tasarımlar, trendlere ve Türk moda algısına uygun yüzlerce abiye kıyafet bulmak mümkün Alchera’da. Koleksiyonlarını web sitelerinden kolayca inceleyebilmem ve fiyatlarına ulaşabilmem benim işimi bir hayli kolaylaştırdı. Ben mavi ve su yeşili arası tondaki diz altı bir modeli seçtim. Tabii ki anne-kız uyumunu yakalamayıda ihmal etmedik =)

Özellikle genç kızlık çağında kızı yada tanıdığı olan, düğün, nişan, nikah gibi şık davetlerde aradığını bulamayan kadınlara web sitelerine göz atmalarını tavsiye ediyorum. Alchera tasarımları hem modern hemde ulaşılabilir bir şıklık vaad ediyor.

www.alchera.com
Sevgiler;
Melina’s Mom