TÜP BEBEK BAŞARI ÖYKÜSÜ

Herkese merhaba,

Bu yola çıktığımdan beri yüzlerce başarı öyküsü okudum. Ama bu defaki biraz başka.

Bir doktorun anne olma yolundaki dibe vuruşlarını ve sonunda başarıya ulaşmasını okudum dün gece. Attığı maili okurken, ‘kariyerinde bu kadar başarılı bir insanı bile mahveden, parçalayan bir şeymiş anne olamamak’ dedim.. Bunun zayıflıkla bir ilgisi yok. Bu satırları okuyan sen, her neyle meşgul olursan ol, bu arzun seni derbeder ettiğinde kendini zayıf zannetme ve dilerim en kısa zamanda sağlıklı bir bebekle dolsun kucağın.


“Merve Hanım merhabalar,
Bundan tam 1 sene önce 3.kez (ikisi spontan gebelik, biri 2.tüp bebek deneme sonrası olan) bebeğimi yine 10 hafta civarında kaybedip gözyaşları içinde yeniden hayata tutunmaya çalışırken sizi buldum internette… Yazdıklarınızın her harfini birebir yaşamış olmaktan dolayı belki de sizinle hiç tanışmasak da hiç konuşmasak da siz benim sessiz dert ortağım, arkadaşım, sırdaşım oldunuz… bazen insanın kendisine, annesine, ablasına bile (belki de üzülmesinler diye, belki de anlayamazlar diye) söylemedikleri için..
Bu arada ben bir Çocuk doktoruyum, işimi ölesiye sevmeme rağmen, bu süreçte 2. küretaj sonrası işe döndüğümde ilk hastam bir yenidoğan muayenesiydi ve gözyaşlarımın o bebeğin çıplak tenine düşmesine engel olamadığımı asla unutmayacağım.. Ama Rabbim 2 gün sonrasında başka ailenin daha büyük bir acısını yüzüme çarpınca (Allah kimseyi evladıyla sınamasın) çok şükretmiştim.
Uzun lafın kısası siz ve Melina bana yeniden güç verdiniz, yeni bir merkezde yeniden tedaviye başladım ve ben de 4.tüp bebek denememizde şu an ikiz bebek bekliyorum ???? 4 gün sonra doğum (bugün son kontrolümüzde doktorum doğumda görüşürüz artık dediğinde bile rüya gibi gözlerim dolu dolu bakakaldım / geçen günkü mevlüt videonuzdaki hayranlık, mutluluk, inanamazlık gibi karışık duygular gibi) Allah’ın izniyle, hayırlısıyla kucağımıza alalım inşallah ve Rabbim isteyen tüm kadınlara sağlıkla nasip etsin. (her kontrolde o salonda bekleyenleri görünce gözüm doluyor, ben de çok ağladım, ben de çok özendim ama herkes için bir vakti zamanı var inşallah)

Merve Hanım, size de bu süreci yaşayan herkese bence tahmininizin de üzerinde destek olduğunuz için çok teşekkür ederim..

Sevgiler:)